Oferty pracy

SPECJALISTA DS. RYZYKA INSTYTUCJI FINANSOWYCH I KRAJÓW

Departament Ryzyka Kredytowego / Zespół Ryzyka Kredytowego Instytucji Finansowych

  • Warszawa
  • CEN/098/03/2016
  • 22 października 2016

Obowiązki:

  • udział w procesie budowy modeli oceny jakości kredytowej instytucji finansowych i krajów
  • budowa modeli do wyceny i symulacji wyceny instrumentów finansowych
  • przygotowywanie metod oraz procedur pomiaru i monitorowania ryzyka kredytowego oraz rozliczeniowego instytucji finansowych
  • analizowanie i opiniowanie pod kątem generowanego ryzyka kredytowego regulacji wewnętrznych w zakresie ryzyka kredytowego instytucji finansowych oraz istniejących i nowo wprowadzane produktów bankowych
  • analiza aktów prawnych, wszelkich innych regulacji oraz najlepszych praktyk w zakresie ryzyka instytucji finansowych
  • przygotowywanie wewnętrznych regulacji i rozwiązań w zakresie ryzyka kredytowego instytucji finansowych i krajów
  • gromadzenie i analizowanie informacji o trendach, zmianach i wydarzeniach mających miejsce na światowych rynkach kredytowych, mogących mieć wpływ na wycenę instrumentów
  • raportowanie ryzyka kredytowego instrumentów pochodnych, kontrahentów i krajów

Oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego ekonomicznego
  • minimum 2 letniego doświadczenia
  • znajomości zasad funkcjonowania instytucji finansowych i rynków finansowych
  • znajomości instrumentów pochodnych
  • bardzo dobrej znajomości SQL i VBA
  • dobrej znajomości platform informacyjnych (Bloomberg, Reuters)
  • bardzo dobrej znajomości pakietu Ms Office
  • znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie komunikatywnym
  • umiejętności pracy w zespole
  • zaangażowania i chęć stałego rozwoju

Dodatkowym atutem będzie:

  • kalkulacja marż i spredów kredytowych dla instrumentów finansowych
  • praktyczna wiedza z metod ratingowych albo xVA
  • doświadczenie w wycenie instrumentów pochodnych za pomocą metod symulacyjnych
  • znajomość pakietu SAS

Oferujemy:

  • umowę o pracę
  • atrakcyjny pakiet socjalno-motywacyjny, w tym prywatną opiekę zdrowotną i Pracowniczy Program Emerytalny
  • konkurencyjne wynagrodzenie
  • profesjonalny system szkoleń
  • „W nadsyłanych dokumentach (CV i list motywacyjny) prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji przez PKO Bank Polski SA i Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r., poz. 1182 z późn. zm.).”