Poznaj naszych stażystów

Krzysztof Majcher

Krzysztof Majcher, Departament Sprzedaży Detalicznej

Staż w PKO Banku Polskim jest dla mnie…

doskonałą okazją do zdobycia cennych i praktycznych umiejętności, szczególnie na początku mojej ścieżki zawodowej. Praca z wybitnymi ekspertami i specjalistami pozwala mi na zdobycie unikatowej wiedzy w zakresie bankowości.

Podczas stażu zajmowałem się…

Licznymi kwestiami związanymi z systemem kontroli wewnętrznej, począwszy od prowadzenia monitoringu i agregacji zgromadzonych danych po analizę zidentyfikowanych nieprawidłowości i rekomendowanie rozwiązań systemowych. Co więcej, miałem także niebywałą okazję opracowania założeń funkcjonalnych i nadzoru nad wdrożeniem aplikacji, która swoim zasięgiem obejmuje cały Bank. W ostatnim czasie, do moich obowiązków należało również opracowywanie przepisów wewnętrznych banku oraz współtworzenia od strony biznesowej portalu internetowego dedykowanego dla pracowników zajmujących się kontrolą funkcjonalną.

Studia i staż…

perspektywa studiowania prawa stacjonarnie i pracy na niemal cały etat wydawała się na początku ogromnym wyzywaniem i nawet bliskie mi osoby wątpiły w powodzenie tego przedsięwzięcia. Ja jednak wbrew temu wszystkiemu, zdałem wszystkie egzaminy w pierwszym terminie, równocześnie odnosząc sukcesy w pracy zawodowej. Oczywiście nie było łatwo i zdarzały się ciężkie chwile, ale jak wiadomo wiara czyni cuda. Tak też było w moim przypadku.

Moją największą pasją jest…

wbrew temu co by się mogło wydawać, nie jest to ani prawo ani bankowość, lecz od zawsze był to sport. Przez ponad 10 lat trenowałem rugby na warszawskiej Skrze. Co ciekawe, zdobyte tam doświadczenie i umiejętności przydają się także w codziennej pracy w banku.

Milion złotych na moim rachunku bankowym wydałbym na…

taka okrągła suma zasługuje na radość więcej niż jednej osoby. Myślę, że z takiego dobrodziejstwa skorzystaliby również inni.

W pracy w Banku najbardziej cenię…

ludzi. Podpisuję się pod zdaniem, które sformułował Carl Gustav Jung: „Spotkanie dwóch osobowości przypomina kontakt dwóch substancji chemicznych: jeżeli nastąpi jakakolwiek reakcja, obie ulegają zmianie.” I dlatego w pracy najbardziej cenię pracę z doświadczonymi ekspertami i życzliwymi ludźmi na co dzień.  

Za 5 pięć lat…

szczerze mówiąc to nie wybiegam myślami w przyszłość. Staram się żyć dniem dzisiejszym i nie chodzi tu bynajmniej o antyczną maksymę „carpe diem”, ale o czerpanie szczęścia i radości z tego, co posiadam w danej chwili!

 

 Magdalena Siembor

Magdalena Siembor, Departamentem Klienta Rynku Detalicznego

Staż w PKO Banku Polskim jest dla mnie…

sposobem na poznanie dużej instytucji finansowej „od środka” oraz szansą na weryfikację swoich praktycznych umiejętności w pracy zespołowej.

Podczas stażu zajmowałam się…

przygotowywaniem różnego rodzaju zestawień i analiz rynku. Zajmowałam się również tworzeniem i prowadzeniem wewnętrznego portalu dedykowanego strategicznemu projektowi - Nowy Model Bankowości Osobistej. Ponadto powierzono mi organizację dużych spotkań biznesowych związanych z wdrożeniem projektu. Zadanie to okazało się ciekawym wyzwaniem i umożliwiło mi poznanie struktury Banku i czego zupełnie się nie spodziewałam, sprawiło mi wielką frajdę!

Studia i staż…

choć na pierwszy rzut oka to wyzwanie, w praktyce okazuje się, że jest to idealne połączenie. PKO Bank Polski daje możliwość dopasowania godzin pracy w taki sposób, by bez problemu łączyć naukę z rozpoczynającą się karierą zawodową.

Moją największą pasją jest…

gotowanie. Dla wielu to zapewne banał. Dla mnie to „przyjemne z pożytecznym” – rozwijam swoje zainteresowania, czuję, jem, smakuję, a przede wszystkim sprawiam przyjemność swoim bliskim. Czegóż chcieć więcej?! No i czytam! Nie tylko przepisy :) Uwielbiam dobre książki – szczególnie kryminały i biografie.

Milion złotych na moim rachunku bankowym wydałabym na…

masę przyjemności: podróż do Toskanii, kameralny koncert Adele w Londynie, kolację w restauracji Gordona Ramsay’a i wiele, wiele innych. Marzę o stworzeniu niewielkiej, uroczej cukierni na warszawskim Powiślu. Będę w niej piekła babeczki z topem w kształcie „dolara”. Milion złotych na pewno przyspieszyłby realizację tego marzenia.

W pracy w Banku najbardziej cenię…

możliwość poznania ciekawych ludzi.

Za 5 lat…

chciałabym mieć tyle szczęścia w życiu, co do tej pory. :)


Ewa Borowska, Departament Rozwoju Bankowości Elektronicznej

Staż w PKO Banku Polskim jest dla mnie…

Doświadczeniem , zarówno w zakresie praktycznego wykorzystania wiedzy o bankowości wyniesionej ze studiów, jak i pracy/komunikacji z ludźmi o różnych temperamentach, stylach zachowań.

Podczas stażu zajmowałam się…

współtworzeniem umów w zakresie kredytu odnawialnego i pożyczki dla klientów indywidualnych. Współtworzeniem decyzji i uchwał. Tworzeniem benchamarków. 

Studia i staż…

licząc na wsparcie zespołu, dyrekcji, dziekana i profesorów uczelni oraz wyznając zasadę 3xS (samodyscyplina, samokontrola i samorozwój) od października będę łączyć dzienne studia prawa w Białymstoku ze stażem w Centrali PKO Banku Polskiego w Warszawie.

Moimi największym pasjami są…

public relations i dziennikarstwo radiowe. Możliwość relacji z inwestorami, mediami a także odbiorcami poprzez media daje mi radość, dodaje energii, uczy wytrwałości. Powoduje, że podejmuję walkę ze słabościami. Szansa budowania wizerunku firmy, organizacji eventów, spotkań sprawia, że czas płynie szybciej. Godziny są jak minuty, a minuty jak sekundy.

Ponadto możliwość wsparcia wielu inicjatyw oraz ludzi poprzez informację, perswazję i dostosowanie się do emocji powoduje we mnie wewnętrzną motywację, a oczekiwaną nagrodą są  pozytywne reakcje odbiorców. A to zdecydowanie jest pasja!

Milion złotych na moim rachunku bankowym wydałabym na…

stworzenie własnej marki perfum (linii zapachowej), inwestycje, realizację marzeń swoich i bliskich, które w pamięci zostawiłyby ślad cenniejszy niż milion złotych.

W pracy w Banku najbardziej cenię…

ludzi. Podpisuję się pod zdaniem, które sformułował Carl Gustav Jung: „Spotkanie dwóch osobowości przypomina kontakt dwóch substancji chemicznych: jeżeli nastąpi jakakolwiek reakcja, obie ulegają zmianie.” I dlatego w pracy najbardziej cenię pracę z doświadczonymi ekspertami i życzliwymi ludźmi na co dzień.  

Staż w PKO Banku Polskim to możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, jak również szansa na udział w wyjątkowych wydarzeniach. Bank stawia na intensywny rozwój stażystów, organizując warsztaty, szkolenia oraz wykłady inspiracyjne.

We wrześniu w Centrali Banku miały miejsce warsztaty nt współpracy i komunikacji. Stażyści zostali zaangażowani w grę symulacyjną, w której wspólnymi siłami, mieli za zadanie rozwiązać zaaranżowane intrygi bankowe. Dodatkowym elementem spotkania był wykład inspiracyjny znanego mówcy, który swą tematyką nawiązywał do istotny współpracy międzypokoleniowej.

W ramach rozwoju dodatkowych kompetencji, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stażystów, Bank postanowił zorganizować szkolenie świadomościowe wprowadzające w tematykę zarządzania procesami- Lean Six Sigma. Zdobyta wiedza nt optymalizacji procesów, z pewnością, będzie stanowiła istotną umiejętność, która przyda się na każdym etapie przyszłej kariery.