[Archiwalny] Gniewino, woj. pomorskie, ul. Zwycięstwa - nieruchomość zabudowana, II licytacja

Opis

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wejherowie Maciej Nogalski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 22-04-2015 o godz. 09:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Wejherowie, Zamiejscowy V Wydział Ksiąg Wieczystych w Pucku, ul. 1 Maja 15, 84-100 Puck sala nr 12, odbędzie się druga licytacja nieruchomości położonej przy ul. Zwycięstwa, 84-250 GNIEWINO, dla której Sąd Rejonowy w Wejherowie, Wydział IV Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą.

Opis nieruchomości:

W skład nieruchomości wchodzi działka gruntu o powierzchni 1200 m2 zabudowana niepodpiwniczonym, parterowym z użytkowym poddaszem domem jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 181,34 m2 z wbudowanym garażem dwustanowiskowym o powierzchni 33,88 m2. Budynek jest obiektem wolnostojącym. Działka jest regularnego kształtu - trapezu. Teren działki poza zabudową w większości porośnięty trawą, roślinnością użytkową i ozdobną. Budynek został wybudowany w technologii tradycyjnej na podstawie pozwolenia na budowę z dnia 11.03.2008 r. Budynek nie został zgłoszony do użytkowania. Ściany murowane z porothermu ocieplone od zewnątrz styropianem z zatartym klejem (bez tynku); strop nad parterem masywny typu teriva. Dach konstrukcji drewnianej, kryty blachodachówką. Dach do docieplenia. Tynki wewnętrzne maszynowe gipsowe. Na poziomie parteru znajduje się wiatrołap, hall, kuchnia z jadalnią i spiżarnią, salon, wc, łazienka, trzy pokoje, garderoba, kotłownia i garaż dwustanowiskowy z kanałem. Na poziomie poddasza zlokalizowane jest jedno pomieszczenie – to pomieszczenie jest w stanie surowym, do kompleksowego wykończenia. W kuchni posadzka wyłożona terakotą, ściany otynkowane i malowane, a nad ciągiem roboczym szafek kuchennych obłożone płytkami ceramicznymi. W salonie podłoga wyłożona płytkami gressu polerowanego, ściany malowane. Kominek wykończony tynkiem żywicznym. W wc i łazience posadzki i ściany wyłożone są gressem. Wyposażenie wc: sedes i umywalka. Wyposażenie łazienki: wanna, sedes, prysznic, umywalka. W dwóch pokojach podłogi wyłożone panelami, w trzecim wykładziną; ściany malowane. W garderobie posadzka wyłożona terakotą, ściany malowane. Okna pcv. Drzwi wewnętrzne płycinowe. Poddasze w stanie surowym. Do budynku doprowadzone są media: sieć energetyczna, sieć wodociągowa, kanalizacyjna do zbiornika bezodpływowego. Ogrzewanie etażowe – piec na węgiel (paliwo stałe), a w salonie dodatkowo kominek. Dodatkowo ogrzewanie podłogowe w pomieszczeniach, gdzie posadzki wyłożono płytkami ceramicznymi: kuchnia, salon, hall, łazienka, wc. Na podstawie oględzin ustalono stan techniczny i standard wykończenia oraz wyposażenia budynku jako bardzo dobry. Parametry budynku mieszkalnego: powierzchnia użytkowa: 181,34 m2 w tym: parter: 121,62 m2 poddasze: 59,72 m2 dodatkowo garaż: 33,88 m2

Suma oszacowania wynosi 481 900,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 321 266,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 48 190,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA 71102018530000910201431808.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 18:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego pod adresem: Sąd Rejonowy w Wejherowie, I Wydział Cywilny Sekcja ds Egzekucyjnych, ul. 1-go Maja 15, 84-100 Puck.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.

 

Podstawa: obwieszczenie Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Wejherowie

Maciej Nogalski

Kancelaria Komornicza, J. III Sobieskiego 241, Wejherowo, 84-200 Wejherowo

tel. 58 6721499 / fax. 58 6721499

http://www.licytacje.komornik.pl/Notice/Details/205406

Numer oferty: L/34/N/03/15
Region:
  • pomorskie
Cena: 321.266,67 zł
Źródło:
  • Licytacja komornicza
Rodzaj:
  • Dom
  • Działka