[Archiwalny] Tarnów Opolski, woj. opolskie, ul. Konwaliowa - nieruchomość zabudowana, I licytacja

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Opolu Ewa Czaplińska-Sikora na podstawie art. 953 kpe podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 02-03-2015r. o godz. 12:30 w budynku Sądu Rejonowego w Opolu ul.Ozimska 60 A sala nr 129 odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości stanowiącej Nieruchomość gruntowa składająca się z jednej działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 464/144 z k.m 1 o obszarze 0,0794 ha zlokalizowana jest w powiecie opolskim - gmina Tarnów Opolski - sołectwo Walidrogi - przy ul. Konwalii.

Na nieruchomości znajduje się wolnostojący budynek jednorodzinny budowany na podstawie decyzji nr 588/04 z dnia 30.07.2004r i zmiany z dnia 16.05.2005r. Budowę rozpoczęto w 2004r. Według prawa budowlanego budynek w " budowie" - należy w wymaganym trybie oddać go do użytkowania. Budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym i wbudowanym garażem. Budynek wybudowany w technologii tradycyjnej. Bryła budynku w kształcie litery T. Dach dwuspadowy konstrukcji drewnianej z pokryciem dachówką betonową IBF. Ściany murowane z ociepleniem. Stropy ognioodporne. W bryle budynku garaż jednostanowiskowy. W budynku są instalacje: wody, elektryczna, c.o., kanalizacji - odprowadzenie ścieków do zbiornika dwukomorowego o poj. 11 m3. Ogrzewanie budynku własne; piec grzewczy gazowy dwufunkcyjny. Gaz ze zbiornika podziemnego ( dzierżawa od Gaspolu) o poj. 2700. Dom dla 4-5 osobowej rodziny. Układ funkcjonalny domu dziali go na dwie strefy użytkowania: ogólnego ( pokój dzienny, kuchnia ze spiżarnią, pomieszczenia gospodarcze ) oraz indywidualnego ( sypialnie , łazienki ). Poddasze zaprojektowane jako strych - pomieszczenie gospodarcze jest niezakończone. Jest możliwość adaptacji tej części na cele mieszkalne. Na parterze są cztery pokoje , w tym jeden z bezpośrednim dostępem do łazienki. Druga łazienka jest dostępna z komunikacji. W pokoju dziennym, który ma wyjście na taras, jest kominek. Przy kuchni jest spiżarka. Powierzchnia zabudowy wynosi - 199,23 m2, powierzchnia całkowita - 232,82 m2, powierzchnia użytkowa parteru - ok.138 m2, garaż - ok. 19,7 m2, powierzchnia użytkowa na cele gospodarcze ( po podłodze ) na poddaszu - 139,4 m2. Kubatura - 720,0 m3. Budynek budowany od 2004r. Okna z pcv z żaluzjami zewnętrznymi. Tynk na elewacji mineralny. Podłogi z paneli i płytek ceramicznych. W kuchni zabudowa kuchenna standardowa. W części pomieszczeń sufity podwieszane. Elementy wykończenia wykazują zużycie związane z upływem czasu. Na nieruchomości znajduje się studnia o gł. około lim. Działka ogrodzona z trzech stron ogrodzeniem z siatki; brak ogrodzenia od frontu. Nieruchomość zlokalizowana jest w terenie nowej zabudowy jednorodzinnej, bezpośrednio przy wewnętrznej drodze komunikacyjnej: ulicy Konwalii o nawierzchni szutrowej. Odległość od Opola około 12 km. Najbliższe sąsiedztwo to budynki jednorodzinne zlokalizowane przy ul. oraz działki jeszcze niezabudowane. Nieruchomość zlokalizowana w terenie o uzbrojeniu w sieci: woda, energia.

Na nieruchomości ustanowiona jest hipoteka na rzecz PKO BP S.A. Oddział 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Suma oszacowania wynosi 465 400,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 349 050,00zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 46 540,00zl. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA I O. Centrum w Opolu 48 10203668 0000 5202 0093 0305

Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno przeglądać w Sądzie Rejonowym w Opolu przy ul.Ozimska 60 A pok. Wydział IX Cywilny odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Podstawa: obwieszczenie  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Opolu Ewa Czaplińska-Sikora ul. Gen. Józefa Zajączka 18, 45-050 opole tel.: 077 4565372 mail: opole1@komornik.pl

Numer oferty: L/160/N/01/15
Region:
  • opolskie
Cena: 349.050,00 zł
Źródło:
  • Licytacja komornicza
Rodzaj:
  • Dom
  • Działka