2019-03-29

Po sukcesie Akceleratora Eksportu Branży Meblarskiej nadeszła pora na uruchomienie kolejnego programu wsparcia - tym razem stworzonego z myślą o polskich małych, średnich i dużych przedsiębiorcach modowych, którzy już eksportują lub planują ekspansję na rynki zagraniczne. 

Największą część tego sektora stanowi przemysł odzieżowy, jednak obejmuje on także produkcję m.in. obuwia, bielizny, biżuterii (także sztucznej), nakryć głowy, toreb, wyrobów kaletniczych i rymarskich, odzieży skórzanej czy okularów.

Program wsparcia obejmuje trzy etapy działań:

  • Strefa rozwiązań, obejmująca dwudniowe spotkanie warsztatowe, podczas których zaprezentowane zostaną dostępne narzędzia dla rozwoju eksportu oferowane przez Grupę PFR oraz podmioty współpracujące z Akceleratorem. Warsztaty odbędą się w dniach 24 - 25.04.2019 r.
  • Strefa dialogu, który ma odbyć się w terminie 15.04 - 31.05.2019 r. W tym czasie przewidziane są konsultacje zainteresowanych firm z administracją publiczną i ekspertami po to, aby wspólnie znaleźć rozwiązania dynamicznego rozwoju całego sektora. Etap ten nastawiony jest na kreowanie nowych rozwiązań dla eksportu.
  • Strefa B2B cykl spotkań przedsiębiorców z instytucjami z Grupy PFR, których celem ma być "indywidualny dobór narzędzi wsparcia eksportu do potrzeb firmy".
    Etap ten odbędzie się w terminie 26.04. - 31.05.2019 r.

Zgłoszenia można przesyłać do 10.04.2019 r. za pośrednictwem strony: https://www.startup.pfr.pl/pl/program/akcelerator-branzowy-dla-sektora-moda-polska/

Akceleratory branżowe to inicjatywy, które mają wpierać eksport firm "z obszarów, w których polskie przedsiębiorstwa mają szansę zasłynąć za granicą". Są to m.in. branża meblarska, modowa, kosmetyczna, biotechnologiczna, farmaceutyczna, a także sektory: spożywczy, IT/ICT oraz usług prozdrowotnych.