2018-01-24

PKO Bank Polski jest zaufanym partnerem finansowania handlu. Opierając się na innowacyjnych rozwiązaniach, rozwija bogatą gamę produktów transakcyjnych i mitygujących ryzyka finansowe, a także adresuje potrzeby dotyczące struktury finansowania. W jego ofercie na znaczeniu zyskują gwarancje służące zabezpieczeniu transakcji handlowych. Liczba nowych gwarancji udzielanych przez nasz bank za regwarancjami z banków zagranicznych w ciągu 4 minionych lat wzrosła skokowo.

- Cieszy nas to wyróżnienie. Dokładamy wszelkich starań, aby wspierać przedsiębiorców produktami finansowania handlu, jest to dla nas jeden z priorytetowych obszarów. Wciąż wzmacniamy nasze kompetencje w tym zakresie – podkreśla Maks Kraczkowski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego odpowiedzialny za Obszaru Bankowości Międzynarodowej

PKO Bank Polski prowadzi zagraniczne oddziały korporacyjne w Niemczech i Czechach. Współpracuje z bankami działającymi we wszystkich istotnych dla polskich klientów krajach, oferuje rozliczenia międzynarodowe w dwudziestu trzech walutach m.in. w dolarze singapurskim oraz randzie RPA.

„Global Finance” od blisko 30 lat zajmuje się analizą rynku finansowego na świecie. Przeprowadza rankingi wśród banków i innych dostawców usług finansowych. Ich wyniki są godnym zaufania wyznacznikiem jakości dla globalnej społeczności finansowej. W grudniowym rankingu The World’s Best Foreign Exchange Providers 2018 „Global Finance” PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii na najlepszego polskiego dostawcę usług walutowych.