2017-05-05

Kapituła samorządu studenckiego Uniwersytetu Śląskiego przyznała Bankowi Laur Studencki 2016 w kategorii Instytucja przyjazna studentom. Nagroda jest wyrazem uznania za aktywność Banku w życiu akademickim Śląska, przede wszystkim za zaangażowanie – finansowe oraz pracowników regionu – w program edukacyjny „Ekonomia na bank”. Jego celem jest wsparcie studentów i doktorantów w rozwijaniu umiejętności w zakresie ekonomii i finansów, w tym korzystania z usług oraz produktów finansowych.

- Nagroda jest szczególnie ważna, ponieważ zgłoszenie do niej oraz wybór zwycięzcy należał do studentów. Pokazuje, że z naszymi działaniami trafiamy w ich potrzeby. Dziękuję za zaangażowanie i pracę grupy ponad 20 pracowników naszego regionu – mówi Grażyna Krakowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Katowicach.

Bank od lat wspiera projekty inicjowane przez uczelnie czy organizacje studenckie i z wieloma z nich współpracuje m.in. Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i Poznaniu oraz Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Sponsoruje konferencje i debaty młodych m.in. Kongres Liderów Rzeczypospolitej. Finansuje drużyny studentów i licealistów w zawodach programistycznych m.in. w prestiżowych Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym. Wspiera młodych konstruktorów z Politechniki Białostockiej w realizacji projektów budowy prototypów łazików marsjańskich.

Laur Studencki 2016 dla PKO Banku Polskiego