2014-03-07

W lutym 2014 roku, PKO Bank Polski rozpoczął współpracę przy programie ENACTUS Poland. Enactus jest międzynarodową organizacją, która zrzesza studentów, opiekunów naukowych oraz przedstawicieli biznesu. Studenci działający w ramach programu realizują projekty o charakterze biznesowym wspierające rozwój społeczności lokalnych. W Polsce funkcjonuje obecnie 12 zespołów uczelnianych realizujących ok. 40 projektów w ciągu roku akademickiego.

 

Projekty prowadzone przez studentów odpowiadają na wyzwania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne, a ich celem jest poprawa warunków oraz standardu życia grupy, do której są skierowane. Najlepsze projekty uczestniczą w polskim finale konkursu Enactus i mają szansę wystartować w światowych rozgrywkach. Studenci w prowadzonej przez siebie działalności sięgają po pomoc i radę opiekunów naukowych oraz menedżerów, reprezentantów biznesu, którzy pełnią role mentorów.

 

Pracodawcy w ramach Programu Enactus organizują szereg szkoleń dla studentów, m.in. z zarządzania projektami, komunikacji, przywództwa, czy CSRu oraz wspierają ich merytorycznie w realizacji projektów. Chcą w ten sposób poznać i zachęcić młodych ludzi do rozwijania się, wesprzeć ich edukację, a także  pozyskać odpowiednie talenty do swoich organizacji. Studenci reprezentują 39 krajów, 1600 uczelni, współpracują z 440 firmami. W 2013 roku w polskim konkursie uczestniczyło blisko 60 jurorów i około 200 studentów.

Więcej informacji można znaleźć na www.enactus.pl.