2013-03-26

Jak wdraża się innowacyjne rozwiązania, które zmieniają rynek usług bankowych w Polsce? Ilu stażystów będzie poszukiwał Bank do poszczególnych działów? Jakie kryteria decydują o wyborze konkretnej osoby? – to tylko kilka spośród wielu pytań, jakie zadali studenci, którzy 21 marca wzięli udział w Dniu Otwartym w warszawskiej centrali PKO Banku Polskiego.

Na spotkanie z nami przyszły osoby, które chcą w przyszłości podjąć pracę w instytucjach finansowych – mówi Jolanta Jakóbczyk, Dyrektor Biura Rozwoju Zasobów Ludzkich w PKO Banku Polskim. – Staraliśmy się pokazać im, jak mogą te plany zrealizować w naszej firmie. Zaczęło się od prezentacji prowadzonych przez przedstawicieli Departamentu Strategii Banku, Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością oraz Biura Innowacji. Studentów szczególnie zainteresowały wdrażane przez PKO Bank Polski nowoczesne rozwiązania z obszaru bankowości elektronicznej, a także kampania towarzysząca promocji nowej odsłony największego i najstarszego w Polsce programu edukacji finansowej Szkolnych Kas Oszczędności. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony liczbą pytań  – mówił po swojej prezentacji Michał Macierzyński z Biura Innowacji – Spotkałem młodych ludzi, którzy w przyszłości będą zmieniać rynek bankowy w Polsce.

Uczestnicy Dnia otwartego mieli także możliwość rozmowy z przedstawicielami różnych działów, którzy kilka lat wcześniej rozpoczynali karierę w bankowości. Mogli im zadać dowolne pytanie i w bezpośredniej rozmowie przekonać się, że zespół Banku tworzą ludzie z pasją.  

 

Siedzibę PKO Banku Polskiego odwiedziło blisko 50 młodych ludzi. Byli wśród nich zarówno studenci warszawskich uczelni, jak i goście z Katowic, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia.

Liczba chętnych do udziału w Dniu Otwartym PKO Banku Polskiego przekroczyła znacznie liczbę dostępnych miejsc. Wszystkich, którym nie udało się spotkać z nami tego dnia przypominamy, że już wkrótce rozpoczynamy cykl spotkań na uczelniach. W ramach kampanii pod hasłem Jeden Bank. Wiele pasji odwiedzimy Lublin, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań i Warszawę. Do zobaczenia!

Zobacz relację ze spotkania