2015-04-10

W 5. edycji badania Antal International „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” PKO Bank Polski jest jednym z najbardziej pożądanych pracodawców z sektora bankowo-ubezpieczeniowego.

W badaniu Antal International przeprowadzanym od września do grudnia 2014 roku metodą wywiadów telefonicznych oraz internetowych uczestniczyło ponad 4 tysiące respondentów. Oceniano styl zarządzania i kulturę organizacyjną w firmie, innowacyjność, stabilność zatrudnienia, możliwość szkolenia i awansu, wysokość wynagrodzenia,  lokalizację, równowagę pomiędzy życiem prywatnym i służbowym (tzw. work-life balance), a także benefity, takie jak opieka medyczna czy ubezpieczenie na życie. Unikalną cechą prowadzonego od pięciu lat badania jest możliwość indywidualnego wskazania przez respondentów dowolnej, spełniającej wymagane kryteria firmy, jako najbardziej pożądanego pracodawcy – w kwestionariuszu nie ma listy wyboru. Badanie prowadzone jest w dwunastu kategoriach branżowych.

Antal International

W gronie instytucji finansowych wśród najwyżej ocenionych znalazł się PKO Bank Polski, w imieniu którego nagrodę na uroczystej gali odebrała Jolanta Jakóbczyk, dyrektor Biura Rozwoju Zasobów Ludzkich w PKO Banku Polskim.

Preferencje specjalistów i menedżerów stanowią dla nas ważne uzupełnienie opinii naszych klientów, pracowników a także studentów, którzy od lat nasz Bank postrzegają, jako pożądanego pracodawcę. Wyniki tegorocznego badania Antal International potwierdziły nasze mocne strony. Poza tym cieszy fakt, że pracownicy PKO Banku Polskiego są jego ambasadorami i dzielą się dobrą opinią na temat firmy, w której pracują – mówi Jolanta Jakóbczyk.

PKO Bank Polski jest jednym z największych pracodawców w kraju, zapewnia miejsce pracy i rozwoju dla 26 tys. osób. Jego kapitałem jest zespół utalentowanych pracowników, którzy mają faktyczny wpływ na kształt organizacji – kreują zmiany, realizują własne pomysły, aktywnie uczestniczą w tworzeniu strategii oraz modeli biznesowych i praktycznych rozwiązań.

Jest także doceniany przez studentów. Od wielu lat realizuje programy stażowe i praktyki, angażuje się w takie projekty jak „Akademia Liderów Rynku Kapitałowego” oraz „Grasz o staż”. W 23. edycji rankingu Pracodawca Roku 2014 organizowanym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC znalazł się wśród najbardziej pożądanych pracodawców. Otrzymał także miano najbardziej popularnego pracodawcy wśród studentów poszukujących pracy w sektorze bankowym w badaniu Universum Talenty w Bankowości 2014.

PKO Bank Polski jest również laureatem XV Jubileuszowej edycji konkursu „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi” organizowanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. Bank zajmuje wysoką pozycję w prestiżowych rankingach najbardziej pożądanych pracodawców, zdobył m.in. pierwsze miejsce w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2013 za kampanię wizerunkowo – rekrutacyjną „Jeden bank. Wiele pasji”.