2016-02-26

Po raz kolejny nasz Bank znalazł się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców roku w rankingu organizacji studenckiej AIESEC Polska.

Studenci od lat cenią PKO Bank Polski jako pracodawcę. Regularnie pojawia się on na liście Top 10 w zestawieniu AIESEC. Jest też wysoko klasyfikowaną spółką krajową.

Bank jest jednym z największych pracodawców w Polsce, zapewnia miejsca pracy i rozwoju blisko 26 tys. osób. Wspiera inicjatywy promujące studentów kształtując wizerunek instytucji otwartej na osoby młode, zdolne i ambitne. Z myślą o nich oraz uczniach, którzy ukończyli 18 lat organizuje płatne praktyki i staże. W bieżącym roku na młodych ludzi w Banku czeka 700 miejsc.

Ranking Pracodawca Roku powstaje na podstawie badania ankietowego przeprowadzanego przez organizację studencką AIESEC Polska od 24 lat. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 75 tys. studentów z ponad 60 krajowych uczelni. Jego głównym celem jest analiza preferencji studentów dotyczących wyboru przyszłego pracodawcy. Wartością dodatkową jest poznanie ich oczekiwań, co do przyszłych karier zawodowych, a także rynku pracy w ogóle.