2013-08-13

Użytkownicy IKO wykonali swoimi telefonami już ponad 100 tysięcy transakcji w całej Polsce. 19 sierpnia dla klientów PKO Banku Polskiego korzystających z płatności mobilnych rusza atrakcyjna promocja w sklepach internetowych empik.com i smyk.com.

Aplikacją do płatności mobilnych IKO PKO Banku Polskiego płaci już 45 tysięcy osób, które dokonały telefonami ponad 100 tysięcy transakcji na łączną kwotę 26 milionów złotych.

Użytkownicy IKO nadal najczęściej używają telefonu do wypłaty gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego (ok. 75% wszystkich transakcji). Drugą najbardziej popularną funkcją IKO są płatności w sklepach internetowych, w których klienci zapłacili za pomocą IKO już 8,5 tys. razy. Dynamika tych transakcji systematycznie rośnie – każdego miesiąca klienci dokonują o 25% internetowych transakcji IKO więcej niż w miesiącu poprzednim.

PKO Bank Polski we współpracy ze sklepami internetowymi empik.com i smyk.com przygotował promocję dla użytkowników IKO. W jej pierwszym etapie, który potrwa od 19 sierpnia do 1 września (lub do wyczerpania puli nagród) do zdobycia jest w sumie 200 eKart Prezentowych empik.com i smyk.com, każda o wartości 20 złotych. Promocja przeznaczona jest dla osób, które w trakcie jej trwania dokonają w sklepach internetowych empik.com lub smyk.com zakupów na kwotę przynajmniej 50 zł, płacąc za nie IKO. Nagrodę otrzyma 100 najszybszych klientów empik.com i 100 najszybszych klientów smyk.com.

II etap promocji rozpocznie się 2 września i potrwa do 30 września br. W sumie w tym etapie do wygrania są 132  nagrody (66 w empik.com i 66 w smyk.com). Osoby, które w tym czasie dokonają transakcji IKO w sklepach empik.com i smyk.com na najwyższą kwotę otrzymają eKarty Prezentowe: 2 eKarty po 500 zł, 10 eKart po 250 zł, 20 eKart po 100 zł oraz 100 eKart po 50 zł.

W promocji mogą wziąć udział także osoby, które dotychczas nie korzystały z płatności mobilnych IKO – warunkiem udziału jest aktywacja usługi w trakcie trwania promocji, czyli pomiędzy 19 sierpnia a 30 września br.

Aby dołączyć do użytkowników bankowości mobilnej nowej generacji, posiadacze konta w PKO Banku Polskim muszą jedynie zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację IKO i aktywować ją przy pomocy bankowości internetowej. Aplikację można pobrać ze sklepów Apple AppStore i Google Play, zaś posiadacze telefonów BlackBerry, Nokii z systemem Symbian, a także urządzeń umożliwiających instalację aplikacji w języku Java, mogą zamówić IKO w serwisie iPKO.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za I kwartał 2013 roku wyniósł 781,4 mln zł. Jest spółką krajową z największą wartością akcji w wolnym obrocie na GPW. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport Roczny PKO Banku Polskiego za 2011 rok Nagrodą Główną w konkursie The Best Annual Report w kategorii Banki i instytucje finansowe. Bank zwyciężył w tej kategorii już drugi rok z rzędu. Zauważalne i doceniane są zmiany w standardach jakości obsługi klientów. PKO Bank Polski uplasował się w ścisłej czołówce, zajmując 3. pozycję w rankingu „Jakość na Bank 2013”, przygotowanym przez TNS Polska oraz „Puls Biznesu”. Contact Center Banku po raz czwarty zwyciężył w cyklicznym badaniu infolinii bankowych. Doceniono profesjonalizm, uprzejmość i zaangażowanie konsultantów. Za przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego i działalność w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu PKO Bank Polski otrzymał Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Pozostaje najbardziej wartościową marką polskiej bankowości według prestiżowego magazynu „The Banker”, który wycenił wartość marki PKO Banku Polskiego na 1,25 mld dolarów. W Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2012 „Rzeczpospolitej” marka PKO Banku Polskiego okazała się najcenniejsza w kategorii finanse - jej wartość wyceniono na 3,72 mld złotych. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców sektora bankowego w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global i stowarzyszenia AIESEC, przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju.

***

Empik.com to sklep internetowy działający na polskim rynku od 1999 roku. Należy on do czołówki najczęściej odwiedzanych witryn e-commerce w Polsce i jest jednym z liderów tej branży. W jego ofercie znajdują się: książki, muzyka, filmy, gry, elektronika, zabawki, multimedia, produkty cyfrowe (książki – ebooki i audiobooki, muzyka), a także produkty z kategorii moda i uroda oraz dom i wnętrze.

Sklep oferuje ponad 2 mln tytułów wydawniczych i aż 1,5 mln tytułów anglojęzycznych.

Produkty zamówione w empik.com można odbierać w sieci niemal 200 salonów Empik w całej Polsce.

***

Smyk.com to sklep internetowy oferujący najszerszą gamę artykułów dla dzieci i mam. Został uruchomiony w listopadzie 2011 roku. Wcześniej, od 2002 roku, strona internetowa smyk.com stanowiła głównie forum poradnikowe dla rodziców.

W ofercie sklepu znajdują się m.in. ubranka (w tym marka własna Smyk: Cool Club), produkty dla niemowląt takie jak np.: meble, wózki, łóżeczka, foteliki samochodowe, zabawki i gry (w tym marka własna Smyk: Smiki), książki, muzyka i filmy, a także nowe kategorie: ubrania sportowe dla mam i dzieci, ubrania dla kobiet w ciąży i kosmetyki dla mam.

Produkty dostępne w sklepie internetowym mogą być dostarczane pod wskazany adres, a większość z nich można także odebrać w sieci salonów Empik (niemal 200 placówek w całej Polsce).