2015-08-18

W czwartek - 20 sierpnia - w Toruniu na Rynku Nowomiejskim odbywać się będzie Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa (BAHK). Organizatorem akcji pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem – Narodowe Centrum Krwi.

W Toruniu krew będzie można oddawać od godz.13:00 do 17:00 w krwiobusie, który zatrzyma się na Rynku Nowomiejskim.

Do BAHK może przystąpić każdy. W lipcu br. zebraliśmy we Władysławowie, Rowach, Opolu i Zakopanem blisko 65 litrów krwi, w sierpniu w Olsztynie prawie 12 litrów. Akcja w Toruniu to kolejny przystanek na mapie drugiej edycji tegorocznej BAHK, która trwać będzie przez cały sierpień i wrzesień. W tym czasie dotrzemy m.in. do Wysokiego Mazowieckiego, Zakopanego, Moniek, Białegostoku i Zamościa. W ramach BAHK krew można oddawać także w dowolnym miejscu i terminie – w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Wystarczy zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa wraz z certyfikatem wcześniej pobranym ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl), po oddaniu krwi poprosić o jego podstemplowanie, a następnie przesłać go na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

Dla osób, które podczas tegorocznej akcji trzykrotnie oddadzą krew, w tym co najmniej raz w czasie organizowanej z BAHK zbiórki, Fundacja PKO Banku Polskiego przygotowała upominki niespodzianki. Akcja trwa do 31 stycznia 2016 roku.

Zbiórki krwi Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, prowadzone są od 2009 roku. Dotychczas przyłączyło się do niej już ponad 8,5 tys. osób. Dzięki temu udało się zebrać i przekazać potrzebującym ponad 3,8 tys. litrów krwi. Fundacja PKO Banku Polskiego zachęca do udziału w tegorocznej akcji.

Jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą, czytaj więcej na Bankomanii. Zapraszamy także do śledzenia aktualności na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego www.fundacjapkobp.pl i profilu BAHK na Facebooku, który ma ponad 95 tys. fanów!