2015-08-25

W czwartek 27 sierpnia w Wysokiem Mazowieckiem w Miejskim Ośrodku Kultury odbywać się będzie Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa (BAHK). Organizatorem akcji pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem – Narodowe Centrum Krwi.

W Wysokiem Mazowieckiem krew będzie można oddawać od godz. 9:00 do 14:00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Ludowej 19.

Do BAHK może przystąpić każdy. W lipcu i sierpniu br. zebraliśmy w Władysławowie, Rowach, Radomiu, Opolu, Zakopanem, Olsztynie i Toruniu ponad 91 litrów tego cennego leku! Akcja w Wysokiem Mazowieckiem to kolejny przystanek na mapie drugiej edycji tegorocznej BAHK. Podczas jej trwania dotrzemy m.in. ponownie do Zakopanego (29 sierpnia) oraz do Moniek, Białegostoku i Zamościa. W ramach BAHK krew można oddawać także w dowolnym miejscu i terminie – w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Wystarczy zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa wraz z certyfikatem wcześniej pobranym ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl), po oddaniu krwi poprosić o jego podstemplowanie, a następnie przesłać go na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

Dla osób, które podczas tegorocznej akcji trzykrotnie oddadzą krew, w tym co najmniej raz w czasie organizowanej z BAHK zbiórki, Fundacja PKO Banku Polskiego przygotowała upominki niespodzianki. Akcja trwa do 31 stycznia 2016 roku.

Zbiórki krwi Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, prowadzone są od 2009 roku. Dotychczas przyłączyło się do niej już ponad 8,5 tys. osób. Dzięki temu udało się zebrać i przekazać potrzebującym ponad 3,8 tys. litrów krwi. Fundacja PKO Banku Polskiego zachęca do udziału w tegorocznej akcji.

Jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą, można przeczytać na Bankomanii. Zachęcamy także do śledzenia aktualności na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego www.fundacjapkobp.pl i profilu BAHK na Facebooku, który ma ponad 95 tys. fanów!