2014-01-10

Od 12 stycznia do 31 marca 2014 roku PKO Bank Polski nie pobiera prowizji i opłat od wpłat gotówkowych i przelewów na rachunek Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, celem akcji prowadzonej pod hasłem „Na ratunek” jest zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Z opłat i prowizji zwolnione są wpłaty gotówkowe i przelewy dokonywane w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego oraz przelewy wykonywane poprzez kanały zdalne (Internet i telefon), a także przelewy z konta Inteligo.

Zwolnienie dotyczy klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw, spółdzielni mieszkaniowych, deweloperów, zarządców nieruchomości, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz wspólnot mieszkaniowych.

W tym roku WOŚP możesz wesprzeć również korzystającz aplikacji IKO – szybkich i bezpiecznych płatności mobilnych.  
Nie masz jeszcze IKO? Dołącz do 100 000 Klientów PKO Banku Polskiego, którzy korzystają z aplikacji. Zyskasz:

  • darmowe przelewy jednorazowe,
  • darmowe wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego bez użycia karty,
  • płatności w sklepach i Internecie przy pomocy telefonu komórkowego.

Pobierz aplikację

Aby wesprzeć Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystarczy zrealizować przelew lub wpłatę gotówkową na rachunek:

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

ul. Dominikańska 19c

02-738 Warszawa

PEKAO IV O/WARSZAWA

56 1240 1053 1111 0010 5346 6504

Zwolnienie klientów z opłat i prowizji od wpłat na konto Fundacji WOŚP wpisuje się w model biznesu odpowiedzialnego społecznie realizowany przez PKO Bank Polski. Bank angażuje się w różnorodne działania związane z ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia. Od 2009 roku realizuje autorski program  Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do oddania krwi, ale również popularyzacja idei krwiodawstwa. Ponadto promuje zdrowy styl życia m.in. poprzez promocję biegania w ramach programu „Biegajmy razem” oraz patronuje biegowym akcjom charytatywnym, dzięki którym możliwe jest wsparcie finansowe na cele związane m.in. z ratowaniem ludzkiego życia lub podjęciem niezbędnego leczenia. W minionym roku Bank za swoje działania dobroczynne został wyróżniony w konkursie „Liderów Filantropii ”.