2015-11-02

11 listopada wystartuje w Gdyni ostatni w tym roku bieg z cyklu „PKO Grand Prix Gdyni”. Imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna „biegnę dla Kacperka”.

PKO Bank Polski wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, PKO Poznań Maraton, PKO Rzeszów Biega czy Warszawską Triadę Biegową „Zabiegaj o pamięć”. W 2015 roku Bank został sponsorem tytularnym cyklu „PKO Grand Prix Gdyni“, czyli Biegu Urodzinowego, Biegu Europejskiego, Biegu Świętojańskiego i Biegu Niepodległości. Ten ostatni będzie sposobem na uczczenie Święta Niepodległości w niecodzienny sposób. Zawodnicy wystartują w środę 11 listopada o godz. 15.00. Start i meta znajdować się będą na Skwerze Kościuszki, na wysokości ORP „Błyskawica”.

W trakcie biegu będzie można pomóc dwuletniemu Kacperkowi, który urodził się z bardzo złożoną wadą serca. Zaangażowanie zawodników zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację korekty wady serca chłopca, planowaną na grudzień tego roku. Wystarczy na czas biegu przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Kacperka”. Kartki będzie można odbierać 11 listopada od 9.00 do 14.30 na stanowisku PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali namiotowej na końcu Skweru Kościuszki.

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. Bank zorganizował 137 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ok. 50 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 2 mln zł.  W 2015 r. odbyło się już 50 takich akcji, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 760 tys. zł dla osób potrzebujących wsparcia, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W tym roku Bank zorganizował także ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – PKO Bieg Charytatywny. W sumie 733 ekipy wybiegały 26720 okrążeń, a Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 600 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w regionach, w których odbyły się sztafety.

Biegi Niepodległości pod patronatem PKO Banku Polskiego odbędą się również w Warszawie, Rzeszowie, Legnicy i Żaganiu.

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem