2016-06-20

Odbyły się kolejne eliminacje do PKO Biegu Charytatywnego Młodych. Tym razem SKO-wicze rywalizowali na stadionach w Rzeszowie (7 czerwca), Krakowie (8 czerwca) i Bielsko-Białej (9 czerwca).

Na stadionie rzeszowskiej Resovii stawiło się ponad 500 młodych biegaczy. Oprócz uczniów, na bieżni można było również spotkać znanych lekkoatletów: Pawła Januszewskiego, Sebastiana Chmarę, Artura Gąsiewskiego. Doskonała kondycja oraz gorący doping kibiców sprawił, że najszybsi na mecie byli SKO-wicze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dynowie.

W biegach pod krakowskim Wawelem wystartowało ponad 1000 dzieci. Większość z nich swoje przygotowania do eliminacji rozpoczęła już kilka tygodni wcześniej. Trenowali podczas szkolnych zajęć wychowania fizycznego, a także z rodzicami. Zwycięska okazała się Szkoła Podstawowa nr 91 w Krakowie.

W Bielsko-Białej aż 26 szkół podstawowych postanowiło spróbować swoich sił w eliminacjach do PKO Biegu Charytatywnego Młodych. Tradycyjnie już, uczniowie wykazali się ogromną chęcią „wybiegania” jak najlepszego czasu. Kto tym razem stanął na podium? Najlepsza była SKO-wa Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze.