2017-05-11

Zablokuj czasowo kartę w sytuacji, gdy zostawisz ją przypadkiem (lub celowo) w miejscu, gdzie nie masz nad nią bezpośredniej kontroli.

Włączenie czasowej blokady kart spowoduje, że osoba nieuprawniona nie będzie mogła jej użyć nawet wtedy, gdy zna PIN do karty.

Czasowa blokada kart blokuje:

  • płatności kartą w sklepie (w tym zbliżeniowo i zbliżeniowo telefonem z aplikacją IKO)
  • płatności kartą w internecie
  • wypłaty gotówki z bankomatu

Czasowa blokada kart dostępna w aplikacji mobilnej IKO (obecnie tylko na telefony z systemem Android), serwisie internetowym iPKO oraz za pośrednictwem infolinii, jest całkowicie odwracalna i możesz w dowolnym momencie odblokować możliwość wykonywania operacji kartami.

Czasowa blokada kart nie dotyczy operacji dokonywanych bez blokady środków na rachunku (w szczególności mogą to być płatności zbliżeniowe bez podawania PIN-u).

Jakie karty można czasowo zablokować?
Czasowa blokada kart obejmuje karty debetowe i karty kredytowe wydane dla klientów indywidualnych przez PKO Bank Polski (dotyczy również dla klientów Inteligo).

Kiedy warto blokować czasowo karty?
Gdy idziesz na siłownię lub na basen, z roztargnienia zapomnisz portfela z domu lub jesteś w hotelu bez możliwości zostawienia kart w sejfie, skorzystaj z dodatkowego zabezpieczenia i zablokuj czasowo karty. Dzięki temu nawet „kontrolowane” pozostawienie karty w przypadkowym miejscu nie będzie wywoływało niepotrzebnego stresu.

Czasowa blokada kart
Czasowa blokada kart sprawdza się również w momencie, gdy nie masz pewności, czy Twoja karta została skradziona lub zgubiona. Dzięki temu, zanim zastrzeżesz ją w banku, możesz sobie dać kilka godzin na poszukanie jej.

Blokada a zastrzeżenie karty
Czasowa blokada kart to proces odwracalny, można go cofnąć w dowolnym momencie. Zastrzeżenie karty powoduje, że nie będzie mógł z niej korzystać nikt, w tym posiadacz karty i będzie ona bezużyteczna. W miejsce zastrzeżonej karty należy dodatkowo zamówić nową.

Więcej o blokowaniu kart w aplikacji IKO

Więcej o zastrzeganiu kart