2014-02-05

Od dziś dzięki aplikacji IKO można wypłacać gotówkę w co trzecim bankomacie w Polsce. Do sieci akceptującej tę formę wypłat zostało właśnie dołączonych 3200 bankomatów Euronet. Przy pomocy telefonu środki można wypłacać łącznie w ponad 6 tysiącach punktów na terenie całego kraju.

Usługa jest dostępna zarówno dla posiadaczy aplikacji połączonej z rachunkiem w PKO Banku Polskim i Inteligo, jak i dla użytkowników portmonetki IKO. Klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo mogą wypłacać pieniądze z bankomatów Euronet za darmo, natomiast użytkownicy portmonetki IKO bezpłatnie wypłacą gotówkę z bankomatów Euronetu w okresie 6 miesięcy od aktywacji aplikacji, późniejsze opłaty będą zgodne z Tabelą opłat i prowizji.

Aby dokonać wypłaty gotówki telefonem z IKO, na ekranie bankomatu Euronet obsługującego wypłaty gotówki z IKO należy wybrać opcję „Wypłata bez karty”, a następnie nacisnąć przycisk oznaczony logotypem IKO. Po podaniu kodu IKO lub numeru czeku i zatwierdzeniu transakcji, klient otrzymuje wnioskowaną gotówkę – bez użycia karty. Całość trwa nie dłużej niż kilkanaście sekund.

Lista bankomatów Euronet obsługujących IKO jest dostępna na stronie: www.pkobp.pl/poi, a także z poziomu samej aplikacji, w której można wyszukać bankomat, korzystając z funkcji geolokalizacji.