2013-09-26

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w Rankingu biur maklerskich w ocenie inwestorów instytucjonalnych miesięcznika Forbes, awansując z 5. pozycji. Posiada najlepszy Zespół maklerów instytucjonalnych w Polsce. Utrzymał także wysoką, 3. pozycję w Rankingu najlepszych biur maklerskich w ocenie inwestorów indywidualnych. Uzyskał najwyższe noty pod względem jakości obsługi bezpośredniej, profesjonalizmu pracowników oraz oferty edukacyjnej.

Klienci docenili profesjonalizm, indywidualne podejście, jakość rekomendacji i analiz, jakość obsługi na rynku pierwotnym i wtórnym oraz zdolność do budowania relacji, które stały się kluczem do tegorocznego sukcesu Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Ponadto czterech maklerów DM PKO Banku Polskiego znalazło się w czołówce, wyróżniającego konkretnych sales traderów Rankingu maklerów instytucjonalnych, awansując, w większości z odległych pozycji uzyskanych w ubiegłym roku.

- Pomimo trudnych warunków prowadzenia biznesu Dom Maklerski PKO Banku Polskiego konsekwentnie umacnia pozycję rynkową, czego dowodem jest także awans w tegorocznym rankingu. Bardzo cieszymy się, że drugi rok z rzędu zwyciężyliśmy w kategorii zaufanie do Domu Maklerskiego.Staramy się odpowiadać na rosnące potrzeby naszych klientów, dostarczać im wysokiej jakości usługi, unikalną wiedzę naszych pracowników, a także produkty analityczne na najwyższym poziomie- mówi Grzegorz Zawada, Dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Od dwóch lat Dom Maklerski PKO Banku konsekwentnie umacnia pozycję rynkową zarówno w segmencie klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego posiada największą w Polsce sieć dystrybucji usług maklerskich składającą się z 35 Punktów Obsługi Klienta i 983 Punktów Usług Maklerskich. Utrzymuje wysoką 4. pozycję pod względem liczby prowadzonych rachunków inwestycyjnych. Na koniec sierpnia obsługiwał ponad 172 tys. rachunków. Utrzymał wysoką 3. pozycję w udziale w obrotach. Po 8 miesiącach tego roku udział ten wyniósł 9,32 proc.

Budowaniu relacji z klientami instytucjonalnymi doskonale służą, organizowane przez Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, spotkania tematyczne spółek publicznych z inwestorami instytucjonalnym. Podobnie jak w ubiegłych latach, tegoroczne spotkanie dotyczyło sektora górniczego. W trakcie konferencji przedstawiciele notowanych na warszawskim parkiecie spółek z sektora wydobywczego mieli możliwość zaprezentowania swojej działalności i planów rozwoju potencjalnym inwestorom. W spotkaniach uczestniczyło 41 inwestorów, reprezentujących największe fundusze emerytalne i inwestycyjne w Polsce oraz 31 przedstawicieli spółek z branży tj. KGHM, JSW, Bogdanka, Kompania Węglowa, KHW, Arcelor Mittal, Famur, Kopex, Węglokoks, Bumech czy Patentus. Gościem specjalnym był Wiceminister Skarbu Państwa Paweł Tamborski.

W kwietniu tego roku Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, wraz z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie zorganizował w Londynie, konferencję „Polish Capital Market”, która miała na celu promowanie polskiego rynku kapitałowego wśród inwestorów zagranicznych.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest także partnerem programu Akcjonariat Obywatelski, którego celem jest poszerzenie wiedzy w zakresie zasad funkcjonowania rynku kapitałowego i propagowanie inwestycji giełdowych, jako sposobu na długoterminowe oszczędzanie.

Zmiany i skuteczne dążenie do umocnienia pozycji Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego zostały ponadto  docenione w prestiżowym konkursie „Byki i Niedźwiedzie” organizowanym przez Gazetę Giełdy Parkiet. Na początku tego roku Dom Maklerski Banku został uhonorowany tytułem Domu Maklerskiego Roku.