2013-06-11

Jedno z największych spotkań inwestorów indywidualnych w Polsce organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w tym roku odbyło się w Karpaczu. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego uczestniczył w 17 edycji Konferencji WallStreet.

Konferencja objęta honorowym patronatem Ministerstwa Skarbu Państwa – to największe spotkanie inwestorów indywidualnych w Europie Środkowo – Wschodniej. W 17 edycji WallStreet wzięło udział blisko 1000 uczestników, w tym liczne grono cenionych praktyków i teoretyków rynku kapitałowego, przedstawicieli instytucji finansowych oraz środowiska inwestorskiego.  

Zgodnie z ideą przyjętą przez organizatorów istotę spotkania stanowiły wykłady i panele dyskusyjne omawiające zagadnienia związane z funkcjonowaniem polskiego oraz światowego rynku kapitałowego. Dzięki spotkaniu inwestorów aktywnie działających na rynku kapitałowym, fascynatów rynku papierów wartościowych i praktyków z wieloletnim doświadczeniem odbyło się wiele ciekawych dyskusji dotyczących notowań spółek z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Bezpośredni kontakt ułatwił wymianę poglądów, a także pozwolił na poznanie aktualnych trendów i odpowiedzi na nurtujące pytania. 

Podczas konferencji głos zabrał również przedstawiciel Biura Analiz Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego - Przemysław Smoliński - ekspert z zakresu analizy technicznej. Poprowadził on wykład na temat wykorzystania nowoczesnych rozwiązań komputerowych w analizie technicznej – „Algorytmy inwestycji - analiza techniczna z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań komputerowych”.

DM PKO Banku Polskiego już kilkakrotnie w poprzednich latach uczestniczył w konferencji WallStreet. W tym roku powróciliśmy do współpracy świadomi tego, jak ważne są wzajemne relacje instytucji finansowych w tym maklerskich, spółek giełdowych z firmami oraz inwestorami indywidualnymi. Budowa pozytywnych relacji, wymiana wiedzy i doświadczeń sprzyja rozwojowi gospodarki Polski.