2016-06-21

13, 14 i 15 czerwca SKO-wicze uczestniczyli w biegach we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie. Najlepsi pobiegną w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, który odbędzie się 17 września 2016 r. 

Stadion wrocławskiego AWF-u powitał nas piękną pogodą. Zachwycili również uczniowie, którzy reprezentowali miejscowości z całego Dolnego Śląska. Niekwestionowanym zwycięzcą sztafety okazała się być Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie, która uczestniczy w programie edukacyjnym Szkolnych Kas Oszczędności.

Po Wrocławiu przyszedł czas na Łódź. Jak zawsze w imprezie uczestniczyli znani przedstawicie świata sportu. Wśród nich był Artur Partyka, wicemistrz olimpijski w skoku wzwyż z igrzysk olimpijskich w Atlancie. W tym mieście również bezkonkurencyjna okazała się SKO-wa szkoła, czyli Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi. Uczniowie z tej placówki osiągnęli rewelacyjny wynik w biegu sztafetowym - 13,08 min.

Stolica również zafundowała nam mnóstwo wrażeń. Na stadionie lekkoatletycznym warszawskiego AWF-u stawiło się ponad 1200 uczniów. Wspaniała postawa dzieci oraz doskonałe czasy, które udało im się osiągnąć udowodniły, że polskie dzieci mają mnóstwo sportowego talentu. Pierwsze miejsce na podium zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach, która również uczestniczy w programie edukacyjnym Szkolnych Kas Oszczędności. 

Kolejne eliminacje do PKO Biegu Charytatywnego Młodych odbędą się w Koszalinie (6 września), Poznaniu (7 września) i Bydgoszczy (8 września).

Bieg SportGeneracja Lodz 2016