2014-03-14

W V edycji plebiscytu Złoty Bankier aplikacja IKO okazała się bezkonkurencyja w kategorii „Innowacja finansowa” i otrzyma tytuł lidera, wygrywając z 24 innymi bankami.
Nagrodę  przyznała Kapituła Konkursu, w skład której wchodzili przedstawiciele organizatorów, dziennikarze ekonomiczni, analitycy finansowi, przedstawiciele blogosfery oraz znawcy mediów.

IKO zostało wdrożone w Banku w marcu  2013 r. Obecnie Klienci mogą za pomocą telefonu z aplikacją IKO płacić w 70  tysiącach terminali w punktach handlowo-usługowych, wypłacać gotówkę za darmo z ponad 6 tysięcy bankomatów PKO Banku Polskiego i Euronet bez użycia karty, dokonywać przelewów na numer telefonu, płacić za zakupy w 8 tysiącach sklepów internetowych oraz tworzyć czeki, które można realizować w sklepach i bankomatach bez potrzeby połączenia z Internetem czy aplikacją IKO.

Głosami ponad 40 tys. internautów oraz ekspertów PKO Bank Polski znalazł się również w gronie najlepszych w kategoriach: „Najlepsza bankowość mobilna” (2. miejsce) oraz „Najlepsze konto osobiste” (3. miejsce). Ponadto Piotr Alicki, Wiceprezes PKO Banku Polskiego, był także nominowany w kategorii „Osobowość roku 2013”.

Organizatorami wydarzenia są portal finansowy Bankier.pl i PayU SA.

Więcej o plebiscycie

Nie masz jeszcze IKO? Sprawdź wszystkie zalety zwycięskiej aplikacji na swoim telefonie i pobierz IKO.