2013-12-19

Użytkownicy aplikacji IKO mogą już płacić telefonem w 840 drogeriach Rossmann w całej Polsce. Do palety produktów, które można kupić przy pomocy telefonu, dołączyło dzięki temu 16 tysięcy produktów 800 renomowanych marek polskich i zagranicznych firm.

- Dołączenie sieci drogerii Rossmann do akceptantów IKO jest ważnym krokiem na drodze do stworzenia ogólnopolskiego standardu płatności mobilnych. Wierzymy, że liczba nowych punktów, w których można płacić IKO, a także ich rozpoznawalność, znacząco wpłyną na wzrost transakcyjności. Wysoka jakość obsługi oraz otwartość na nowe technologie to atrybuty wyróżniające zarówno Rossmanna, jak i PKO Bank Polski – podkreśla Wojciech Bolanowski, dyrektor pionu bankowości elektronicznej w PKO Banku Polskim. 

Rossmann jest obecny w Polsce już od 20 lat. Ma 840 sklepów, które powstają w galeriach lub przy znaczących ulicach handlowych. Rossmann jest obecny w 345 miastach, w tym w mniejszych miejscowościach. Pod szyldem tej marki działa zarówno placówka licząca 140 mkw. powierzchni sprzedaży, jak i 1400-metrowe supermarkety.

Od wielu lat firma wyznacza i kreuje nowe trendy rynkowe. Jak powiedział Prezes Zarządu Rossmann Polska Marek Maruszak: „Chcemy by naszej ekspansji, wzrostowi liczby sklepów towarzyszyła  innowacyjność, rozwiązania jak najbliższe naszym klientom. W przyszłym roku otworzymy 150 nowych sklepów, a na początku 2015 będzie ich już 1000. Chcemy by firmę Rossman wyróżniała innowacyjność i jak najwięcej rozwiązań przyjaznych klientowi, a takimi są niewątpliwie płatności mobilne.”

Każdego dnia zakupy w drogeriach Rossmann robi około 600 tysięcy osób. Firma ma 22% udział w rynku branży chemiczno-kosmetycznej. Na ofertę sieci Rossmann składa się 16 tysięcy produktów ponad 800 polskich oraz zagranicznych marek. Pielęgnacja włosów i ciała to dwie dziedziny, w których oferta Rossmanna jest szczególnie bogata.