2017-05-30

Szkoły uczestniczące w programie edukacyjnym Szkolnych Kas Oszczędności mają możliwość prowadzenia bloga na udostępnionej przez PKO Bank Polski platformie SzkolneBlogi.pl. Nauczyciele-Opiekunowie SKO, którzy redagują autorskie blogi pokazują swoje zaangażowanie w realizację założeń SKO, a ponadto zyskują szansę promowania szkoły w internecie, jako innowacyjnej i wychodzącej poza minimum programowe.

Niewątpliwym sukcesem jest systematycznie zwiększająca się liczba społeczności szkolnych, które blogują z SKO. Obecnie aż 700 szkół prowadzi swoje blogi skupiając wokół siebie szerokie grono użytkowników: uczniów, nauczycieli, dyrekcje szkół, rodziców, dziadków oraz całe społeczności lokalne. Platforma jest miejscem budowania relacji z innymi placówkami, wymiany informacji, inspiracji i motywacji. Dzięki kreatywnym i pasjonującym wpisom, internauci odwiedzający platformę mogą przeczytać jak oszczędzają współcześni uczniowie, poznać sposoby na bycie przedsiębiorczym czy też przekonać się, na czym polega nowoczesna bankowość.

Szkolne Blogi w liczbach:

  • ponad 700 blogów
  • ponad 30 tys. użytkowników
  • ponad 100 nowych wpisów każdego dnia
  • ponad 1 tys. komentarzy dziennie

Co sprawia, że platforma cieszy się tak dużą popularnością? Na jakie wsparcie od PKO Banku Polskiego mogą liczyć blogujący nauczyciele-Opiekunowie SKO? Odpowiedź znajdziesz w artykule Nowoczesna platforma edukacyjna SKO – SzkolneBlogi.pl ma już 700 blogów.