2005-11-21

Wyniki krajowych eliminacji konkursu "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO" edycji 2004/2005 10 listopada 2005 r. odbyło się posiedzenie Centralnej Komisji Ocen krajowych eliminacji konkursu "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO". W konkursie wzięło udział około 300 tys. uczniów z ponad 1 300 szkół. Do eliminacji krajowych zakwalifikowało się 67 zespołów, 18 zdobyło nagrody główne, a 26 otrzymało wyróżnienia. Nagrodzono szkoły, opiekunów SKO, a także 10 uczniów losowo wybranych spośród najaktywniejszych członków SKO w szkołach, które zajęły trzy pierwsze miejsca. W konkursie edycji 2004/2005 pula nagród wynosiła 700 000 zł, z czego 480 000 zł stanowiły nagrody dla laureatów eliminacji regionalnych, a 220 000 dla finalistów ogólnopolskich. Laureaci eliminacji krajowych konkursu "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO" edycji 2004/2005 KATEGORIA A (szkoły i drużyny harcerskie liczące do 100 uczniów oraz szkoły, w których liczba członków SKO nie przekracza 50 osób) I miejsce

  • Szkoła Podstawowa w Izdebkach Kosnach, woj. mazowieckie.

II miejsce

  • Szkoła Podstawowa w Janisłowicach, woj. łódzkie.
  • Zuchy przy Szkole Podstawowej w Zawadach, woj. podkarpackie.

III miejsce

  • Szkoła Podstawowa w Ługach Wielkich, woj. mazowieckie.
  • Szkoła Podstawowa w Boguszach, woj. podlaskie.
  • Zespół Szkół w Świdnicy filia w Koźli, woj. lubuskie.

KATEGORIA B (szkoły liczące od 100 do 500 uczniów) I miejsce

  • Gimnazjum w Bełżcu, woj. lubelskie.

II miejsce

  • Szkoła Podstawowa w Pomiechówku, woj. mazowieckie.
  • Szkoła Podstawowa w Łomnicy Zdroju, woj. małopolskie.

III miejsce

  • Szkoła Podstawowa w Kozubowie, woj. świętokrzyskie.
  • Szkoła Podstawowa w Bardzicach, woj. mazowieckie.
  • Szkoła Podstawowa nr 17 w Toruniu, woj. kujawsko-pomorskie.

KATEGORIA C (szkoły liczące powyżej 500 uczniów) I miejsce

  • Gimnazjum nr 2 w Pińczowie, woj. świętokrzyskie.

II miejsce

  • Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim, woj. podkarpackie.
  • Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie, woj. dolnośląskie.

III miejsce

  • Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie.
  • Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowej Rudzie, woj. dolnośląskie.
  • Szkoła Podstawowa nr 20 w Grudziądzu, woj. kujawsko-pomorskie

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII A

  • Drużyna Harcerska „BOĆKI” w Kaliszu Pomorskim, woj. zachodniopomorskie.
  • Szkoła Podstawowa w Winownie, woj. śląskie.
  • Szkoła Podstawowa w Pomierzynie / Drużyna Zuchowa Leśne Ludki, woj. zachodniopomorskie.
  • Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach / Szczebrzeszyn, woj. lubelskie.
  • Szkoła Podstawowa w Woli Makowskiej, woj. łódzkie
  • Szkoła Podstawowa w Chomentowie, woj. mazowieckie.

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII B

  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Gorzowie Wielkopolskim, woj. zachodniopomorskie.
  • Gimnazjum w Radzikach Dużych / Wąpielsk, woj. kujawsko-pomorskie.
  • Szkoła Podstawowa w Sokolicy, woj. warmińsko-mazurskie.
  • Szkoła Podstawowa w Stradunach, woj. warmińsko-mazurskie.
  • Gimnazjum nr 4 w Grudziądzu, woj. kujawsko-pomorskie
  • Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie, woj. dolnośląskie.
  • Szkoła Podstawowa w Żydowie, woj. wielkopolskie.
  • Szkoła Podstawowa nr 22 w Jaworznie, woj. śląsko-opolskie.
  • Szkoła Podstawowa nr 21 w Sosnowcu, woj. śląsko-opolskie.
  • Szkoła Podstawowa nr 12 w Pile, woj. wielkopolskie.
  • Szkoła Podstawowa w Broku, woj. mazowieckie.

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII C

  • Szkoła Podstawowa w Skwierzynie, woj. zachodniopomorskie
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 14 w Gorzowie Wielkopolskim, woj. zachodniopomorskie.
  • Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu, woj. warmińsko-mazurskie.
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Bartoszycach, woj. warmińsko- mazurskie.
  • Szkoła Podstawowa nr 16 w Legnicy, woj. dolnośląskie.
  • Zespół Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie / Kościerzyna, woj. pomorskie.
  • Szkoła Podstawowa nr 19 w Elblągu, woj. warmińsko-mazurskie.
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzesku, woj. małopolskie.
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Białej Podlaskiej, woj. lubelskie

Warszawa, listopad 2005 r.