2012-10-25

307 szkół z całej Polski. Tyle placówek zostało wyróżnionych w tegorocznej edycji organizowanego od ponad 40 lat konkursu Szkolnych Kas Oszczędności. Na nagrody PKO Bank Polski przeznaczył ponad pół miliona złotych.

W edycji konkursu 2011/2012 laureatem pierwszego miejsca została Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Michowicach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Raciborzu, a na trzecim stopniu podium uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Wł. Broniewskiego w Górze. Zwycięskie szkoły otrzymały od PKO Banku Polskiego nagrody w wysokości odpowiednio 20, 15 i 10 tysięcy złotych. Nagrodę specjalną, o przyznaniu której zadecydowali sami Internauci, otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy.

Coroczny konkurs Szkolnych Kas Oszczędności ma na celu prezentację i wyróżnienie osiągnięć najbardziej aktywnych uczniów biorących udział w programie. Uczestnicy konkursu dokumentują w przygotowywanych kronikach swoją działalność w zakresie oszczędzania pieniędzy, ale także czasu, energii oraz surowców wtórnych. Wyróżniane są te placówki, które w programie SKO wykazały się największą pomysłowością i zaangażowaniem.

We wrześniu tego roku rozpoczęła się kolejna edycja konkursu, w którym na uczestników programu Szkolnych Kas Oszczędności czekają atrakcyjne nagrody oraz emocjonująca rywalizacja. Rok 2012 to rewolucja w programie SKO. PKO Bank Polski stawia na nowoczesność, bezpieczeństwo i kreatywne rozwiązania.

PKO Bank Polski gratuluje tegorocznym laureatom i życzy powodzenia uczestnikom kolejnej edycji konkursu SKO. Zachęcamy także do udziału w innych konkursach organizowanych w ramach programu. Cenne nagrody można również wygrać startując w rywalizacji o tytuł „SKO Blog Miesiąca” na platformie blogowej

www.szkolneblogi.pl. Już wkrótce zostanie rozstrzygnięty konkurs SKO dla Szkół Ponadpodstawowych i Drużyn Harcerskich w roku 2011/2012. Wyniki zostaną opublikowane 26 października na stronie: www.sko.edu.pl

Program SKO, w nowej internetowej odsłonie spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Tylko od 1 września tego roku ponad 700 szkół w całej Polsce otworzyło SKO Konto dla Szkoły. Ogółem w programie uczestniczy już prawie 3000 szkół, a z SKO oszczędza 200 tysięcy dzieci. 

Dzięki serwisowi internetowemu SKO dzieci mogą otworzyć swoje własne, pierwsze konto bankowe dostosowane do ich wieku i umiejętności. Serwis umożliwia między innymi zakładanie wirtualnych skarbonek, co pomaga w oszczędzaniu na wybrane przez dziecko cele oraz zdobywanie odznak, które mają mobilizować dzieci do efektywnego oszczędzania i zarządzania swoim „mini-budżetem”. Uczniowie mogą także korzystać z wielu ciekawych funkcjonalności i narzędzi, które sprawiają, że oszczędzanie staje się znakomitą i pouczająca zabawą.