2017-11-10

Napisz, jak spędzasz Święto Niepodległości, prześlij zdjęcie wokół hasła #11białoczerowny, kibicuj biegaczom w Warszawie, Gdyni, Goleniowie i Rzeszowie śpiewaj z pomocą „Śpiewnika pieśni i piosenek patriotycznych”.Zachęcamy do udziału w aktywnościach, w które zaangażował się PKO Bank Polski w ramach obchodów święta 11 listopada.

#11białoczerwony  

Na profilach PKO Banku Polskiego @Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa,  @PKO Bank Polski, @Biegajmy Razem  i Instagramie  

zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcie z motywem biało-czerwonym. Zachęcamy do publikowania zdjęć np. wywieszonej flagi, kotyliona, czy patriotycznego stroju i dodawania hashtagu #11białoczerwony. Najlepsze fotografie nagrodzimy: I miejsce: smartwatch MyKRONOZ ZeFit 3 oraz zestaw koszulek biegowych (biała i czerwona). Cztery wyróżnienia: zestawy patriotycznych koszulek biegowych. Na zgłoszenia czekamy do14 listopada.

Polska rzecz. Sprawdź, czy znasz.

Zapraszamy do udziału w konkursie pod hasłem: "Polska rzecz. Sprawdź, czy znasz" na portalu www.bankomania.pkobp.plCzy znasz historię naszego kraju i ciekawe fakty związane z polską kulturą oraz sztuką? Na uczestników czeka krótki quiz składający się z 5 pytań z historii Polski. Na koniec należy opisać, w jaki sposób spędzamy Narodowe Święto Niepodległości. Spośród uczestników nagrodzimy 5 osób, które odpowiedzą poprawnie na pytania i prześlą najbardziej kreatywne opisy swoich obchodów Święta Niepodległości. Zabawa trwa do 14 listopada. Zwycięzcy otrzymają koszulki patriotyczne.

Biegi Niepodległości w 4 miastach

Bieg Niepodległości w Warszawie to największa impreza biegowa 11 listopada w Polsce. 18 tysięcy zawodników ruszy o symbolicznej godzinie 11.11 i pokona 10 km w dwóch kolumnach – osoby w białych i czerwonych koszulkach – tworząc najdłuższą flagę Polski. Biorąc udział w biegu pomogą dwóm chłopcom – Waldkowi i Oliwierowi. W Rzeszowie odbędzie się 5. PKO Bieg Niepodległości. Rzeszowska Dycha wystartuje o godz. 12.00. Biegacze będą mogli pomóc Igorkowi. W Gdyni Bieg Niepodległości na 10 km wystartuje o godz. 15.00. Od godz. 11.00 planowane są biegi młodzieżowe w trzech kategoriach wiekowych: starszaki, młodziki i juniorzy. Natomiast o 13.00 ruszy Bieg Malucha. Uczestnicy biegów w Gdyni będą pomagać Pani Teresie. Zawody dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Goleniowie to najstarsze biegi w Polsce upamiętniające odzyskanie niepodległości. O godz. 13.15 startuje Mila Młodzieży. Bieg główny, czyli Mila Open na 1609 m ruszy punktualnie o 14.00. Na koniec o 14.35 z ul. Szczecińskiej wystartuje bieg na 10 km. Podczas zawodów odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 1,5 rocznego Jerzyka. PKO Bank Polski sponsor wszystkich biegów zaprasza do kibicowania!

Śpiewnik pieśni i piosenek patriotycznych

Bank wspólnie z Gazetą Polską przygotował „Śpiewnik pieśni i piosenek patriotycznych” - Mazurek Dąbrowskiego, Bogurodzica, Rota,  Boże, coś Polskę, Przybyli ułani…, Hej, hej ułani, Piechota, Wojenko, wojenko…, Czerwone maki na Monte Cassino, Pierwsza Brygada to wybrane tytuły z dodatku do dziennika.

Filharmonie i teatry

10 i 11 listopada Filharmonia Narodowa, której mecenasem jest PKO Bank Polski zaprasza na dwa nadzwyczajne koncerty z okazji Święta Niepodległości. W programie utwory Andrzeja Panufnika, Mieczysława Weinberga i Edwarda Elgara. Wykonawcy Orkiestra Filharmonii Narodowej oraz  Gavriel Lipkind, dyryguje Jacek Kaspszyk. 11 listopada transmisja koncertu na YT Filharmonii. 12 listopada koncert dla rodziców z dziećmi z „Piosenką na ustach” ,  wystąpi Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Do Teatru Polskiego zapraszamy na spektakl "O Polsce czyli Polska oczami poetów” . Usłyszymy m.in. "O poprawie Rzeczypospolitej" Andrzeja Frycza Modrzewskiego, "Kazania sejmowe" Piotra Skargi i "O wojnie i tolerancji" Pawła Włodkowica. Obsada: Grażyna Barszczewska, Anna Cieślak, Dominik Łoś, Krzysztof Kumor, Antoni Ostrouch.

Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie razem z PKO Bankiem Polskim również uczestniczy w uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W jego przeddzień, 10 listopada, artyści zapraszają na uroczysty koncert „Zaśpiewajmy razem pieśni patriotyczne”.

Śpiewnik piesni i piosenek patriotycznych