2016-11-16

PKO Bank Polski wprowadza kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców. Klienci Banku prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą skorzystać z oferty kredytu w rachunku lub Pożyczki MSP za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Dostępna kwota finansowania to od 5 do nawet 50 tysięcy złotych.

PKO Bank Polski przygotował nowe, atrakcyjne rozwiązanie dla klientów Banku prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy mogą otrzymać nawet 50 tys. zł kredytu lub pożyczki w ramach przygotowanej przez Bank oferty, a umowę podpisać za pośrednictwem bankowości elektronicznej iPKO. Wszystko to bez przedstawiania dokumentów finansowych, bez zabezpieczeń i bez wychodzenia z domu lub biura.

- Oszczędność czasu dzięki zawieraniu umowy przez internet oraz brak wymogów dokumentowych to główne cechy kredytu „na jedno kliknięcie”.  Wygoda i digitalizacja  usług to kierunek, w którym PKO Bank Polski będzie podążał przez najbliższe lata, a wszystko to w myśl hasła trwającej kampanii reklamowej „Mój bank działa na moje konto” – zaznacza Agnieszka Wardak, dyrektor Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Co istotne proces zawierania umowy kredytowej jest możliwy do przeprowadzenia w sposób multikanałowy. W każdym momencie klient może zdecydować się na kontynuowanie procesu w iPKO, call center lub oddziale i wybrać miejsce podpisania umowy (iPKO lub oddział).

Przebieg procesu kredytowego w iPKO

Nowy proces pozwala zapomnieć o tradycyjnej procedurze wypełniania papierowych wniosków i zbierania dokumentów, a co ważniejsze pozwala zaoszczędzić czas. Procedura składania wniosku o finansowanie jest prosta i przyjazna. Przedsiębiorca będący klientem PKO Banku Polskiego po zalogowaniu do bankowości elektronicznej iPKO otrzymuje informację o możliwości skorzystania z przygotowanej przez Bank oferty. Jeżeli wyrazi zainteresowanie ofertą potwierdza ten fakt poprzez wybranie odpowiedniego produktu (Kredyt lub Pożyczka MSP) oraz akceptację oświadczeń. W przypadku pozytywnej weryfikacji złożonych oświadczeń generowana jest umowa kredytowa, po zapoznaniu się z którą klient podpisuje ją wykorzystując hasło w postaci SMS. Po podpisaniu umowy przez klienta umowa jest autoryzowana ze strony Banku podpisem kwalifikowanym kierowana i następuje przekazanie do uruchomienia kredytu lub pożyczki.

Szeroka oferta finansowania

W PKO Banku Polskim mikro, małe i średnie firmy korzystają z szerokiej oferty pożyczek oraz kredytów obrotowych i inwestycyjnych. Bank zapewnia firmom także liczne alternatywne formy finansowania zarówno inwestycyjnego – w formie leasingu, gdzie źródło spłaty częściowo może zapewnić przedmiot leasingu, jak i obrotowego – w formie faktoringu, gdzie źródło spłaty jest oparte na wiarygodności dłużnika faktoranta. Te dwie formy mają obecnie kluczowe znaczenie w modelu finansowania MŚP w ramach bankowych grup kapitałowych. Klienci MŚP w PKO Banku Polskim mogą także skorzystać z dopuszczalnego salda debetowego, przyznawanego klientom bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych, bez oceny zdolności kredytowej, jedynie w oparciu o wpływy na rachunek. Także karty kredytowe wydawane są w procesie uproszczonym z limitem do 10 tys. zł.

Więcej szczegółów i informacji na temat oferty skierowanej finansowania do małych i średnich firm dostępnych jest w placówkach PKO Banku Polskiego i na stronie internetowej www.pkobp.pl

nia mobilnej aplikacji IKO w rynkowy standard płatności BLIK.