2015-03-18

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Michowicach odwiedzili stacjonarną wystawę „80 lat SKO”. Dzięki niej zobaczyli kolejne numery „Młodego Obywatela” – czasopisma SKO wydawanego przed II Wojną Światową. Obejrzeli prace Karola Śliwki, który tworzył plakaty promujące Bank i SKO, w tym reklamujące sztandarowy konkurs „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w PKO”. Zobaczyli także czym różniło się oszczędzanie w skarbonkach SKO w czasach PRL-u od tego, które znają ze swojej szkoły. Za pomocą zabaw i materiałów multimedialnych utrwalili wiedzę o oszczędzaniu i finansach, a wszystko to pod czujnym okiem Żyrafy Lokatki, Kuby Pieniążka i jego siostry Kasi oraz pracowników Biura Młodego Klienta.

Relacja z wycieczki wraz ze zdjęcami na blogu SKO-Michowice.

Wystawa stacjonarna dostępna jest w Centrali PKO Banku Polskiego (przy ul. Puławskiej 15 w Warszawie) do 27 marca 2015. Zapraszamy do zwiedzania. Uwadze polecamy również stronę: www.pkobp.pl/80-lat-sko.

gablota

W kolejnych miesiącach wystawa przewożona będzie do innych miast Polski, o czym będziemy informować na bieżąco na Szkolnych Blogach oraz na stronie: www.pkobp.pl/80-lat-sko.