2013-12-04

Dlaczego rozwiązania mobilne są przyszłością biznesu? Argumentów za tym dostarcza raport firmy SAP „99 Amazing Facts On The Future of Business”, który jest opisywany na blogu BankowymOkiem.pl.

Po pierwsze, liczba urządzeń mobilnych do końca 2013 roku przekroczy liczbę ludzi na naszej planecie. Oznacza to, że zarówno sektor bankowy, jak i inne branże, powinny uwzględnić działania mobilne w swoim rozwoju np. poprzez kampanie marketingowe, bądź dostarczanie informacji na smartfony i tablety.

Drugim ciekawym faktem jest to, że przeciętny użytkownik telefonu spogląda na niego aż 150 razy dziennie! Wyłączając z doby 8 godzin, które średnio każdy z nas poświęca na sen, to wspomniana liczba oznacza spojrzenie na telefon co ok. 6 minut. Dla wielu firm oznacza to większą szansę na dotarcie ze swoim spersonalizowanym przekazem do klienta.

Inną ciekawostką jest informacja, że według badań pozyskanie nowego klienta jest aż 6 do 7 razy droższe niż utrzymanie już przyciągniętego. W tym kontekście usługi mobilne mogą być elementem istotnej przewagi konkurencyjnej poprzez zaoferowanie obecnym klientom wartości dodanej do produktów danego przedsiębiorstwa.

Więcej o zestawieniu SAP dowiedzieć można się z artykułu na naszym blogu.

Zapraszamy do lektury!