2015-09-02

Honorowego Krwiodawstwa (BAHK). Organizatorem akcji pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem – Narodowe Centrum Krwi.

W Białymstoku krew będzie można oddawać w RCKiK przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 23 od godz. 7.00 do 14.30 oraz w krwiobusie, który zatrzyma się przy Rynku Kościuszki 16, przed oddziałem PKO Banku Polskiego – w godz. 9.00 – 18.00.

Do BAHK może przystąpić każdy. W lipcu i sierpniu br. zebraliśmy we Władysławowie, Rowach, Radomiu, Opolu, Zakopanem, Olsztynie, Toruniu i Wysokiem Mazowieckiem 145 litrów tego cennego leku! Akcja w Białymstoku to kolejny przystanek na mapie drugiej edycji tegorocznej BAHK. Podczas jej trwania dotrzemy jeszcze m.in. do Zamościa (11 września), Moniek (13 września), Warszawy (22 września).

W ramach bankowej akcji krew można oddawać także w dowolnym miejscu i terminie – w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Wystarczy zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa wraz z certyfikatem wcześniej pobranym ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl), po oddaniu krwi poprosić o jego podstemplowanie, a następnie przesłać go na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

Dla osób, które podczas tegorocznej akcji trzykrotnie oddadzą krew, w tym co najmniej raz w czasie zbiórki organizowanej z BAHK, Fundacja PKO Banku Polskiego przygotowała upominki niespodzianki. Akcja trwa do 31 stycznia 2016 roku.

Zbiórki krwi Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, prowadzone są od 2009 roku. Dotychczas przyłączyło się do niej już blisko 8,7 tys. osób. Dzięki temu udało się zebrać i przekazać potrzebującym prawie 3,9 tys. litrów krwi.

Fundacja PKO Banku Polskiego zachęca do udziału w tegorocznej akcji!

Jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą, można przeczytać na Bankomanii.

Zapraszamy także do śledzenia aktualności na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego www.fundacjapkobp.pl i profilu BAHK na Facebooku, który ma ponad 95 tys. fanów!