2017-01-26

Klienci PKO Banku Polskiego coraz chętniej korzystają z aplikacji IKO do obsługi finansów na telefonie, a w grudniu została aktywowana milionowa aplikacja IKO – zobacz, jak inni klienci korzystają z aplikacji IKO. Dzisiejsza aktualizacja aplikacji na telefony z systemem iOS zawiera kilka usprawnień, które w grudniu pojawiły się w aplikacji IKO na telefony z systemem Android.

Nowości w aplikacji IKO na telefony z systemem iOS:

  • nowa, wygodna nawigacja z paskiem nawigacyjnym,
  • skanowanie kodów QR z faktur i druków wpłaty w celu automatycznego pobrania danych do przelewu do formularza przelewu w aplikacji IKO,
  • możliwość utworzenia własnego kodu QR z kwotą i opisem, aby przekazać w prosty sposób dane do przelewu na konto w PKO Banku Polskim.

Nowa nawigacja w aplikacji IKO

W aplikacji IKO na iPhone’a (tak, jak w przypadku IKO na telefony z Androidem) poruszanie się po najnowszej wersji aplikacji IKO ułatwia „przyklejony” do dolnej krawędzi ekranu smartfona pasek nawigacyjny. Na pasku znajdują się ikony przenoszące użytkownika do popularnych funkcji:

  • Ikona „Start” pozwala na powrót do ekranu głównego aplikacji, gdy jesteś na którejś z podsekcji aplikacji
  • Ikona „Płatności” umożliwia przejście do operacji m.in. do przelewów, doładowań telefonu, kodu BLIK i czeków BLIK czy płatności zbliżeniowych.
  • Ikona „Mój Bank” kieruje do sekcji, gdzie przejrzysz szczegóły posiadanych produktów (kont, kart, kredytów, lokat i skarbonek) i możesz nimi zarządzać.
  • Ikona „Powiadomienia” otwiera listę powiadomień wysyłanych przez aplikację.

Aplikacja IKO – pasek nawigacyjny w iPhone

Skanowanie kodów QR z faktur i druków wpłaty

Jeśli otrzymujesz faktury bądź inne druki wpłaty, które zawierają kod QR, aplikacja zaczyta dane do przelewu automatycznie. Wystarczy zalogować się do aplikacji IKO i wejść w opcję „Zeskanuj i zapłać”, a aktywuje się aparat w Twoim telefonie w celu zrobienia zdjęcia fakturze. Jeśli fakturę masz zapisaną jako plik graficzny na swoim telefonie, po kliknięciu ww. opcji wybierz ikonkę albumu zdjęć (prawy górny róg ekranu). Gdy dane zaczytają się do formatki przelewu w aplikacji IKO, sprawdź ich poprawność, a następne zleć przelew.

Więcej o skanowaniu kodu QR na fakturach aplikacją IKO

Aplikacja IKO – przelewy i inne operacje w sekcji Płatności w iPhone

Tworzenie kodu QR z danymi do przelewu

Aby w łatwy sposób przekazać innej osobie dane do przelewu (numer rachunku, kwota i tytuł przelewu), możesz utworzyć kod QR i przekazać go dowolnej osobie do wykorzystania. Osoba, której przekażesz kod QR do użycia, powinna mieć aplikacją bankową obsługującą możliwość realizacji przelewu z kodu QR – niekoniecznie musi być to aplikacja IKO.

Więcej o tworzeniu kodu QR z danymi do przelewu

 

Więcej o aplikacji IKO 

Wykaz funkcji aplikacji IKO 

Ostatnie aktualizacje w IKO (w tym dla telefonów z systemem Android)