2010-11-16

Do odnowionego Inteligo przekonują wyraziści artyści: Maria Peszek i Andrzej Smolik. Od 15 listopada zachęcają do skorzystania z oferty wirtualnego ramienia PKO Banku Polskiego.
Inteligo wraca do świadomości szerokiej grupy odbiorców spotami radiowymi i telewizyjnymi oraz kampanią w Sieci. Od 15 listopada można usłyszeć o najbardziej oczywistych zaletach Inteligo: bezpłatnych elementach oferty, ale – co jest ze względu na model biznesowy Inteligo szczególnie istotne – o intuicyjności i niezawodności banku.
– Inteligo to bank, który daje proste i wygodne rozwiązania oparte na wyrafinowanej technologii. Pokazując te zalety, chcemy trafić do tych, którzy poszukują oferty wygodnej, transparentnej i niezawodnej. Dzisiejsi 30-latkowie, którzy pamiętają nasz start, oraz zaawansowani internauci szukają najlepszych rozwiązań. Dla znacznej części z nich cena jest ważna, ale coraz częściej nie decyduje o wyborze oferty. Przede wszystkim do nich kieruje się odnowione Inteligo – mówi Jacek Komaracki, Dyrektor Zarządzający kierujący Pionem Bankowości Elektronicznej PKO Banku Polskiego, szef projektu Inteligo.
Zaproszeni do współpracy artyści – Maria Peszek i Andrzej Smolik – odnoszą sukces, pozostając poza głównym, masowym nurtem. Inteligo też jest silną i spójną marką, docenianą przez internautów i niezależne gremia. Może z niego korzystać każdy, bo jest proste, niezawodne i intuicyjne. Oferuje też rozwiązania dla geeków – zaawansowanych użytkowników Internetu. Oddaje to jego właściwy charakter: prostotę opartą na wyrafinowanej technologii.
– Zależało nam na osobach, za którymi stoi pasja, indywidualistach nie poddających się modom, ale wyznaczających kierunki w swoich dziedzinach. Szukaliśmy intelektualnych rebeliantów, uznanych społecznie za dowcipnych, inteligentnych artystów, takich jak nasze Inteligo – mówi Tomasz Marszałł, Dyrektor Departamentu Marketingu PKO Banku Polskiego.
Kampania radiowo-telewizyjna ma charakter przede wszystkim wizerunkowy. Filmy reklamowe wyreżyserował Piotr Trzaskalski, a jako operator partnerował mu Jeremi Prokopowicz. Uzupełnieniem kampanii w mediach tradycyjnych jest komunikacja internetowa, która zostanie rozbudowana o działania społecznościowe, również o charakterze wizerunkowym.
Za stworzeniem kreacji stał zespół kreatywny Testardo Gram. Muzykę do spotu skomponował Andrzej Smolik, produkcją zajął się dom produkcyjny Film It, zaś postprodukcja była po stronie Lunaparku.
Planowaniem i zakupem mediów zajął się dom mediowy ZenithOptimedia Group. Kampanię w mediach elektronicznych przygotowała agencja interaktywna Hypermedia Isobar.
Emisja spotów rozpoczęła się 15 listopada.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego pod względem wyników finansowych. Po 3. kwartale 2010 roku osiągnął zysk netto w wysokości 2,5 mld zł. Z 28-procentowym udziałem w rynku Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży kredytów, oferując oprócz tradycyjnych hipotek komercyjnych również preferencyjne kredyty mieszkaniowe z dopłatą państwa. PKO Bank Polski jest wielokrotnie nagradzany w wielu prestiżowych rankingach. Według doradców finansowych Open Finance zajął 1. miejsce w ocenie jakościowej kredytów w złotych i w euro. Oferta kredytu hipotecznego, pod względem dostosowania do nietypowych oczekiwań klientów, została uznana za najlepszą na rynku przez porównywarkę finansową Comperia.pl. Bank został również doceniony za elastyczność oferty tych kredytów, które mogą być udzielane na sfinansowanie różnych celów oraz w kategorii najlepszego banku oszczędnościowo-inwestycyjnego. Bank jest też m.in. laureatem „Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt hipoteczny, a także zwycięzcą konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” oraz posiadaczem certyfikatu „Firma Przyjazna Klientowi”. Według analiz firmy badawczej MillwardBrown SMG/KRC PKO Bank Polski cieszy się najwyższym zaufaniem spośród badanych instytucji finansowych – 3/4 ankietowanych ufa jego stabilności finansowej. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu Top Marka według magazynu „Press”. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym – specjaliści z magazynu „The Banker" wycenili jej wartość na miliard dolarów.

***

Inteligo, część bankowości detalicznej PKO Banku Polskiego, na rynku od 2001 roku. Najlepsze konto internetowe w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” w 2010 i 2007 oraz wicelider kategorii w latach 2008-2009. W 2009 roku debet w koncie Inteligo uzyskał tytuł Innowacji Finansowej Roku 2009 Złotego Bankiera. Inteligo świadczy usługi Klientom prywatnym i firmowym, oferując proste i niezawodne rozwiązania. Prowadzi ponad 800 tys. rachunków. Oferta Inteligo obejmuje konta, lokaty, karty płatnicze, kredyty, dostęp do funduszy inwestycyjnych oraz ubezpieczeń, a także możliwość doładowania telefonów komórkowych. Klienci Inteligo mogą korzystać z unikalnych, zaawansowanych rozwiązań, takich jak SMS money i e-mail money.