2017-12-08

Dla aplikacji IKO na systemy iOS i Android została wydana dzisiaj aktualizacja – zachęcamy do pobrania najnowszej wersji aplikacji z dedykowanego sklepu z aplikacjami Google Play lub App Store.

Przelewy do ZUS

Przelewy do ZUS nie są nową funkcją w aplikacji IKO, ale zgodnie z wejściem w życie ustawą z dnia 11.05.2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw, z dniem 01.01.2018 r. będą one realizowane na jeden dedykowany danemu płatnikowi numer rachunku, z którego to ZUS będzie rozdysponowywał środki samodzielnie między poszczególne ubezpieczenia i fundusze – więcej o tej zmianie pisaliśmy niedawno.

Udostępniona nowa wersja aplikacji (na telefony z systemem Android i iOS - aktualizacja w tym obszarze na telefony z systemem Windows Phone będzie dostępna już wkrótce) jest na to przygotowana i wraz z wejściem w życie ustawy umożliwi wykonanie przelewu ZUS ze standardowego formularza przelewu na konto, dostępnego w aplikacji IKO.

Przelew na dowolne konto (w tym do ZUS od 01.01.2018 r.) można zlecić klikając przycisk Przelew na ekranie głównym aplikacji IKO po zalogowaniu lub ikonę Przelew na konto w sekcji Płatności.

Logowanie Face ID

Klienci korzystający z iPhone X będą mogli logować się do aplikacji IKO przy użyciu Face ID. Face ID umożliwia odblokowanie telefonu i wybranych aplikacji zainstalowanych na iPhone X na podstawie skanu twarzy i oczu posiadacza telefonu. Jeśli chcesz używać Face ID do odblokowywania aplikacji IKO, nie musisz oddzielnie konfigurować usługi – przeczytaj więcej o Face ID na stronach producenta.

Dostosowanie do iPhone X oraz nowej wersji iOS

Po pobraniu aktualizacji aplikacji IKO na telefony z systemem iOS będzie można zauważyć poprawę sposobu wyświetlania aplikacji IKO na większych ekranach iPhone X oraz poprawę działania po aktualizacji iOS do wersji 11.2.

 

Jak pobrać i aktywować aplikację IKO?

Pobranie aplikacji wymaga dostępu do internetu i może wiązać się z opłatami za transmisję danych .