2017-09-07

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe, które uczestniczą w programie Szkolnych Kas Oszczędności (SKO) do zintensyfikowania podejmowanych działań oraz zapraszamy do wzięcia udziału w sztandarowych, całorocznych konkursach organizowanych w ramach SKO.

Mocną stroną Szkolnych Kas Oszczędności jest przemyślany i spójny walor edukacyjny. Na materiały SKO składają się m.in. scenariusze lekcji dla nauczycieli objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej i kuratoriów oświaty oraz liczne książeczki edukacyjne dedykowane dzieciom i rodzicom. Bank wysyła je szkołom na początku roku szkolnego oraz udostępnia w formie elektronicznej na stronie www.sko.edu.pl.

Szkoły, które uczestniczą w SKO, mają też możliwość promowania swoich działań w internecie na platformie Szkolne Blogi. Tam mogą pochwalić się swoją przedsiębiorczością i nieszablonowym podejściem do edukacji.

Praktyczną edukację w zakresie finansów zapewnia innowacyjny serwis https://sko.pkobp.pl/. Korzystając z produktów bankowych najmłodsi uczą się dysponować własnym mini-budżetem, zbierają środki na określone cele, a w konsekwencji stają się świadomymi konsumentami, którym łatwiej w przyszłości przyjdzie zarządzanie własnym majątkiem.

Na najaktywniejsze szkoły i nauczycieli czekają nagrody. Co roku PKO Bank Polski wyróżnia kilkaset najlepszych szkół w sztandarowym „Konkursie dla SKO” oraz kilkuset pedagogów w „Konkursie dla Opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej”. Regulaminy obu rywalizacji dostępne są na stronie www.pkobp.pl/sko.

Zachęcamy, by już dziś zaplanować działania w ramach SKO. Życzymy powodzenia w ich realizacji oraz powodzenia w konkursach organizowanych przez PKO Bank Polski.