2016-09-01

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe do przystąpienia do programu edukacyjnego SKO. Liczymy na dużą aktywność szkół współpracujących z Bankiem oraz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach organizowanych w ramach SKO.

Już nie w świnkach-skarbonkach i nie na papierowych książeczkach, ale w elektronicznych skarbonkach w innowacyjnym serwisie https://sko.pkobp.pl/ oszczędzają uczniowie w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. Korzystając z produktów bankowych najmłodsi uczą się dysponować własnym mini-budżetem, zbierają środki na określone cele, a w konsekwencji stają się świadomymi konsumentami, którym łatwiej w przyszłości przyjdzie zarządzanie własnym majątkiem.

SKO to nie tylko finanse. Szkoły, które przystępują do SKO, zyskują możliwość promocji swoich działań w internecie na platformie Szkolne Blogi. Tam mogą pochwalić się swoją przedsiębiorczością i nieszablonowym podejściem do edukacji. Mocną stroną programu jest też przemyślany i spójny walor edukacyjny, na który składają się m.in. scenariusze lekcji dla nauczycieli objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej i kuratoriów oświaty oraz liczne książeczki edukacyjne dedykowane dzieciom. Bank wysyła je szkołom na początku roku szkolnego oraz udostępnia w formie elektronicznej na stronie https://www.sko.edu.pl/.

Co roku PKO Bank Polski nagradza kilkaset najlepszych szkół w sztandarowym „Konkursie dla SKO”. Tak duża liczba laureatów jest dowodem wysokiej jakości edukacji prowadzonej w ramach SKO przez szkolnych Opiekunów. To właśnie dla nich organizowany jest „Konkurs dla Opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej”, w którym PKO Bank Polski nagradza kilkuset najbardziej aktywnych nauczycieli. Regulaminy konkursów obowiązujące w roku szkolnym 2016/2017 dostępne są na stronie www.pkobp.pl/sko.

Zapraszamy do współpracy.