2013-05-16

PKO Bank Polski znalazł się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców  w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global, jak i stowarzyszenia studentów AIESEC przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju.

PKO Bank Polski zajął 3. miejsce w kategorii Biznes otrzymując tytuł Idealnego Pracodawcy 2013 w jednym z najbardziej prestiżowych rankingów pracodawców wg studentów - Universum Student Survey. W tegorocznej edycji badania wzięło udział ponad 25 tys. studentów. Badanie miało na celu pozycjonowanie wizerunku polskich pracodawców w oczach studentów, a zadawane pytania dotyczyły ich przyszłej kariery zawodowej i planów z tym związanych. Studenci określali również atrybuty, które powinni spełniać idealni pracodawcy. Z przeprowadzonego badania wynika, że dla polskich studentów najbardziej cenione u przyszłych pracodawców są: stabilność zatrudnienia, zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, możliwości rozwoju, przejrzysta ścieżka kariery oraz konkurencyjne wynagrodzenie. Znaczenie przy wyborze idealnego miejsca pracy ma również dobra reputacja oraz rozpoznawalność przyszłego pracodawcy. W tym roku Bank znalazł się na 3. pozycji awansując z 8. miejsca rok temu i był jedynym bankiem w pierwszej dziesiątce rankingu.

Bank został również wyróżniony w rankingu na najbardziej pożądanych pracodawców tegorocznej edycji badania Pracodawca Roku 2012 organizowanego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Badani studenci kierunków ekonomicznych uplasowali PKO Bank Polski na miejscu 6., awansując go z miejsca 10. w ubiegłym roku.

Wśród najważniejszych czynników wyboru studenci wskazali dobrą atmosferę pracy, poziom satysfakcji, szacunek dla życia prywatnego oraz wysokość wynagrodzenia. W dalszej kolejności wymienione zostały m.in. jasna ścieżka kariery i kryteria awansu, możliwość zdobywania wiedzy oraz gwarancja zatrudnienia. Tegoroczne badanie Pracodawca Roku 2012 zostało przeprowadzone na 46 uczelniach wyższych w całym kraju. Wzięło w nim udział ponad 5 tys. studentów kierunków ekonomicznych. PKO Bank Polski jest jedyną polską firmą w pierwszej dziesiątce rankingu i najbardziej pożądanym pracodawcą w sektorze bankowym. Znalazł się wśród takich firm jak: Ernst & Young, PWC, Google czy Deloitte.

PKO Bank Polski od lat wspiera inicjatywy promujące studentów, kształtując wizerunek instytucji otwartej na osoby młode, zdolne i ambitne. Wsparcie odbywa się poprzez projekty sponsorskie oraz realizację różnego rodzaju programów stażowych i praktyk. Bank jest zaangażowany w takie projekty jak „Akademia Liderów Rynku Kapitałowego” oraz „Grasz o staż”.