2017-08-31

Poznaj wyniki dorocznego Konkursu dla Opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Kreatywni, innowacyjni, zaangażowani, ponadprzeciętni – tak można opisać nauczycieli, którzy zostali laureatami ogólnopolskiego Konkursu dla Opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej (Konkurs DEN).

W edycji 2016/2017 PKO Bank Polski nagrodził ponad 540 wybitnych pedagogów. Laureaci wybrani zostali na podstawie osiągnięć w zakresie m.in. przekazywania i promocji wiedzy ekonomicznej, odkrywania i promowania talentów ekonomicznych, upowszechniania idei oszczędzania wśród uczniów szkół podstawowych.

Nauczyciele sami zgłaszali się do konkursu wypełniając karty zgłoszeniowe, w których przedstawiali swoje zaangażowanie w popularyzowanie założeń SKO, w tym m.in. organizację wycieczek edukacyjnych do oddziałów PKO Banku Polskiego, przystępowanie do programu Szkolnych Kas Oszczędności nowych uczniów, promocję SKO w mediach regionalnych, aktywne prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl.

Nagrodami są symboliczne odznaki: platynowa (jedna na cały kraj), złote, srebrne i brązowe, którym towarzyszą nagrody finansowe:

  • dla platynowej odznaki - 5 000 zł brutto
  • dla złotej odznaki - 3 000 zł brutto
  • dla srebrnej odznaki - 2 000 zł brutto
  • dla brązowej odznaki - 1 000 zł brutto

Lista laureatów Konkursu dla Opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej (edycja 2016/2017)