2018-09-12

Poznaj wyniki sztandarowego Konkursu dla SKO 

Prowadzony przez PKO Bank Polski od około pół wieku Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności (SKO) ma na celu edukację ekonomiczną dzieci i młodzieży. W edycji 2017/2018 setki szkół z całej Polski przygotowało swoje elektroniczne prezentacje, w których pokazało całoroczne działania wpisujące się w idee SKO np. promocję oszczędzania, przedsiębiorczości, naukę ekologii, zdrowego odżywiania, niemarnowanie  żywności oraz prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl.

Konkurs składał się z dwóch etapów: regionalnego oraz krajowego. W etapie regionalnym aż 361 szkół zdobyło nagrody I, II i III stopnia - odpowiednio 3 tys. zł, 2 tys. zł i 1 tys. zł brutto. Pula nagród wyniosła prawie pół miliona złotych.

Lista laureatów etapu regionalnego.

Ponadto laureaci nagrody I stopnia zakwalifikowali się do etapu krajowego, w którym trzem najlepszym placówkom jury przyznało nagrody o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł brutto. Swoją nagrodę w wysokości 10 tys. zł brutto przyznali również internauci.

Laureatami etapu krajowego Konkursu dla SKO 2017/2018 są:

  1. Szkoła Podstawowa nr 7 im. T. Kościuszki w Nowej Rudzie - 20 tys. zł
  2. Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach - 15 tys. zł
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Rabce Zdroju - 10 tys. zł

Nagrodę Internautów - 10 tys. zł - zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu

Dziękujemy wszystkim szkołom za zaangażowanie we współpracę z PKO Bankiem Polskim w zakresie edukacji finansowej najmłodszych. Gratulujemy zwycięzcom.

 

***
Czytaj także: Nowy rok szkolny z internetowym SKO PKO Banku Polskiego