2015-03-31

PKO Bank Polski, który od kilku lat wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, został sponsorem 8. Poznań Półmaratonu. W stolicy Wielkopolski będzie można pobiec nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także dołączyć do akcji charytatywnej „biegnę dla…” na rzecz 26-letniej Ani.

Jeżeli do akcji charytatywnej organizowanej przez Bank podczas biegu w Poznaniu włączy się co najmniej 40 osób, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże kwotę 20 tys. zł na rzecz 26-letniej Ani, która od urodzenia choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Przeszła już wiele operacji oraz zabiegów, porusza się o kulach. Obecnie czeka ją operacja kolana, która ma ułatwić jej poruszanie i funkcjonowanie. Dla Ani pobiegną również pracownicy Banku, zrzeszeni w sekcji biegowej liczącej około 360 osób w całej Polsce.

- Bieg w Poznaniu, który dołączył w tym roku do programu „PKO Biegajmy razem”, cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców stolicy Wielkopolski, ale również osób z zagranicy. W 2014 roku wystartowało w nim aż 6940 osób. Zachęcam do udziału w biegu oraz do włączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Ani” – mówi Tomasz Frąckowiak, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Od 2013 r. PKO Bank Polski realizuje program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, jak PKO Cracovia Maraton czy PKO Poznań Maraton. Podczas sponsorowanych wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Kartki z napisem „biegnę dla” można odbierać tuż przed każdym biegiem we wskazanym wcześniej miejscu. Od 2013 r. Bank zorganizował 90 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ponad 23,5 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja przekazała beneficjentom ponad 1,29 mln zł. Tylko w 2014 r. aż 19,2 tys. osób wzięło udział w charytatywnych akcjach „biegnę dla..“ Zawodnicy łącznie przemierzyli ponad 405 tys. km, co równa się ponad 10 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika i razem wybiegali 840 tys. zł.

8. Poznań Półmaraton odbędzie się 12 kwietnia 2015 r. Weźmie w nim udział około 8500 biegaczy z kraju i zagranicy. Uczestnicy rywalizować będą na dystansie 21,097 km. Start biegu znajdować się będzie na ul. Abpa. A. Baraniaka, a meta nad Jeziorem Malta.

Kartki „biegnę dla Ani” będzie można odbierać 10 i 11 kwietnia w godz. 10.00-20.00 na stoisku na Targach Expo (Hala Arena) lub w dniu biegu 12 kwietnia od 8.30 do 10.00 nad Jeziorem Malta, w namiocie PKO Banku Polskiego nad trybunami.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem