2014-08-22

Darmowe konta osobiste czy też preferencyjne warunki kredytowania to tylko niektóre propozycje PKO Banku Polskiego dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To kompleksowe rozwiązanie Bank zaoferuje już od 1 września.

– Pozycja największej instytucji finansowej w Polsce to zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Towarzyszymy Polakom w życiu codziennym służąc im wsparciem przy podejmowaniu ważnych decyzji życiowych i finansowych. Udział w inicjatywie Karty Dużej Rodziny to dla PKO Banku Polskiego możliwość konkretnego wsparcia rodzin wielodzietnych, a jednocześnie doskonała okazja do promowania jej wizerunku. W ramach programu przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową w zakresie kont osobistych, kredytów hipotecznych i gotówkowych - mówi Paweł Placzke, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego. Umowa w tej sprawie pomiędzy Bankiem a Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej została podpisana 22 sierpnia w Krakowie.

Na co mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny? Przede wszystkim na darmowe PKO Konto za Zero oraz kartę debetową do niego - wystarczy, że jedno z dzieci będzie korzystało z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Banku. Z kolei klientom w wieku 13-18 lat oferujemy darmową kartę debetową do bezpłatnego PKO Konta Pierwszego, która pozwala na dokonywanie wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie bez żadnych opłat. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest posiadanie dowolnego konta w PKO przez jednego z rodziców.

Dodatkowo rodzic ma możliwość skorzystania z kredytu odnawialnego z obniżoną o 50 proc. prowizją za jego udzielanie oraz z  pożyczki gotówkowej z oprocentowaniem niższym nawet o 3 pp. w przypadku przeznaczenia połowy środków na cele związane z edukacją dziecka.

Liczniejszym rodzinom proponujemy również niższą o 50 proc. prowizję za udzielenie kredytu mieszkaniowego Własny Kąt hipoteczny oraz zwolnienie z opłat m.in. za przeprowadzenie kontroli inwestycji i oszacowanie wartości nieruchomości.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom posiadającym co najmniej trójkę dzieci. Wniosek o jej wydanie składa się w urzędzie gminy właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. Dziś jej posiadanie uprawnia m.in. do zniżek w sklepach, tańszych biletów do muzeów czy na przejazdy pociągami. Szczegółowe informacje dostępne na stronie rodzina.gov.pl.