2017-02-16
  • Trwają jeszcze zapisy na V edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.
  • Biegi wystartują w niedzielę 26 lutego 2017 r. w całej Polsce.
  • Zawodom w wybranych miastach będą towarzyszyły akcje charytatywne „biegnę dla…” organizowane przez Fundację PKO Banku Polskiego.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” będziemy obchodzić w tym roku również na sportowo. Przyłącz się do biegu „Tropem Wilczym” i wystartuj w niedzielę 26 lutego w jednym z 240 miast w Polsce!

26 lutego 2017 r. po raz piaty odbędzie się ogólnopolski sportowy projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W zeszłym roku uczestnicy wystartowali ze 160 miast z całej Polski oraz Nowego Jorku, Chicago, Londynu, Wilna, Grodna, Lidy, Żytomierza i Zdołbunowa. W tym roku zawody odbędą się w 240 miastach, również zagranicą. Partnerem biegów jest PKO Bank Polski oraz Fundacja PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski od wielu lat angażuje się w działania upamiętniające ważne wydarzenia z naszej historii. Żołnierze Wyklęci, którzy przez lata byli wyrzuceni ze świadomości społecznej, zasługują na takie upamiętnienie. Jedną z inicjatyw, którymi chcemy im oddać hołd jest bieg „Tropem Wilczym”. Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym biegu, a także w innych wydarzeniach organizowanych z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – mówi Michał Kuczmierowski, dyrektor Pionu Marketingu i Komunikacji PKO Banku Polskiego.

We wszystkich miastach równolegle odbędzie się w południe bieg na 1963 metry – jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Tego samego dnia wystartują też zawody na innych dystansach. Dodatkowo biegom będą towarzyszyły pokazy grup rekonstrukcyjnych czy gry terenowe. Zapisy odbywają się poprzez stronę tropemwilczym.pl/.

Uczestników zachęcamy do udziału w akcjach charytatywnych „biegnę dla…”, organizowanych przez Fundację PKO Banku Polskiego. 26 lutego pobiegniemy:

- w Warszawie dla Julki,

- we Wrocławiu dla Amelki

- w Wałbrzychu dla Karoliny

- w Krakowie dla Maksa

- w Gdyni dla Jasia

- w Gliwicach dla Mai

- w Ostrołęce dla Dobrusi

- w Wielichowie dla Pauliny

- w Murowanej Goślinie dla Magdy

- w Dąbrówce koło Poznania dla Oli

- w Markach dla Wojtusia.

Podczas wszystkich imprez biegowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski prowadzone są akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jeśli określona liczba zawodników dotrze do mety z kartką „biegnę dla…” i imieniem danego beneficjenta, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dla tej osoby środki finansowe. Kartki będzie można odbierać przed biegiem w poszczególnych biurach zawodów.

W tym roku uczcimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” biegami, ale także innymi wydarzeniami. Zapraszamy na uroczystości, spotkania i koncerty pod patronatem PKO Banku Polskiego.

Sprawdź swoją wiedzę historyczną i weź udział w sondzie na portalu Bankomania „Poznajemy Żołnierzy Wyklętych”.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W pierwszych trzech kwartałach 2016 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,3 mld zł, a wartość sumy bilansowej sięgnęła 275,6 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,3 proc.) oraz kredytów (17,6 proc.), w tym także w kredytach hipotecznych, spośród których co trzeci udzielany jest przez PKO Bank Polski oraz przez PKO Bank Hipoteczny. Posiadając 7,5 mln kart płatniczych, Bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie 21 proc. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która ma już ponad milion aktywacji, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Dzięki przejęciu Raiffeisen-Leasing Polska, Grupa Kapitałowa stała się z kolei liderem rynku leasingu, z udziałem na poziomie 13 proc. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najwyżej spozycjonowaną krajową spółką finansową w rankingu Forbes Global 2000 obejmującym największe giełdowe firmy na świecie. W 2016 roku, należący do Financial Times miesięcznik The Banker, po raz trzeci uhonorował PKO Bank Polski nagrodą „Bank of the Year in Poland”.