2018-07-25

Aż 361 szkół otrzyma nagrody w Konkursie dla SKO

Za nami kolejny rok szkolny, w trakcie którego kilka tysięcy szkół podstawowych z całej Polski wraz z PKO Bankiem Polskim aktywnie działało w obszarze edukacji finansowej. Ponad 400 z nich przygotowało elektroniczne prezentacje, w których opisało całoroczne działania wpisujące się w idee SKO m.in. promocję oszczędzania, naukę przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa, ekologii, zdrowego odżywiania i niemarnowania żywności. Tym samym szkoły te zgłosiły się do prowadzonego już ponad pół wieku Konkursu dla SKO. Konkurs składa się z dwóch etapów: regionalnego oraz krajowego. W etapie regionalnym nagrody zdobyło aż 361 szkół (nagrody I, II i III stopnia – odpowiednio 3 tys. zł, 2 tys. zł i 1 tys. zł brutto).

11 prezentacji laureatów etapu regionalnego (po 1 z każdego regionu bankowego) oceni specjalnie powołana w tym celu Komisja Konkursowa, która zadecyduje o tym, kto zdobędzie nagrodę główną w Konkursie, czyli 20 tys. zł. Laureat drugiego miejsca otrzyma 15 tys. zł, a trzeciego – 10 tys. zł brutto. Podobnie jak w ubiegłych latach, również w obecnej edycji Konkursu, na swoich faworytów będzie można głosować za pośrednictwem internetu. Szkoła, która zdobędzie w ten sposób najwięcej głosów, otrzyma Nagrodę Internautów - 10 tys. zł. Głosowanie rozpocznie się już 6 sierpnia 2018 r. Już teraz zachęcamy do zapamiętania tej daty i oddania głosu na swojego faworyta.

Laureaci nagrody I stopnia:

Nazwa szkoły

Miejscowość szkoły/ poczta

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole

Koło

Szkoła Podstawowa w Tereszewie

Tereszewo

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie

Korfantów

Szkoła Podstawowa nr 2 w Rabce-Zdroju

Rabka-Zdrój

Szkoła Podstawowa w Długiem

Długie

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach

Czechy

Szkoła Podstawowa w Chociwlu

Chociwel

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu "Zośka" w Celestynowie

Celestynów

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Rudzie

Nowa Ruda

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie

Szprotawa

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu

Orzysz


Poznaj wszystkie nagrodzone szkoły 

Dziękujemy wszystkim szkołom za zaangażowanie we współpracę z PKO Bankiem Polskim w zakresie edukacji finansowej najmłodszych. Gratulujemy zwycięzcom.