2012-10-01

W 16. edycji konkursu zorganizowanego przez magazyn Computerworld, PKO Bank Polski został zwycięzcą w kategorii Bankowość i Finanse. Nagroda została przyznana za udaną reaktywację programu Szkolnych Kas Oszczędności w Internecie, wprowadzenie Nowego Modelu Operacyjnego wsparcia sprzedaży detalicznej oraz system obsługi świadczeń masowych w ramach umowy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, którą otworzył wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. W imieniu PKO Banku Polskiego statuetkę odebrał Piotr Alicki, wiceprezes Zarządu Banku.

Kapituła Konkursu doceniła PKO Bank Polski za nowoczesny i przyjazny interfejs Szkolnych Kas Oszczędności, dzięki któremu SKO stały się atrakcyjnym narzędziem edukacji finansowej dla najmłodszych; wprowadzenie Nowego Modelu Operacyjnego, obejmującego centralizację obsługi detalicznej w sześciu nowoczesnych centrach regionalnych oraz przygotowanie platformy do obsługi największych przedsiębiorstw i organizacji, w ramach świadczeń masowych ZUS.

Konkurs „Lider Informatyki” od 16 lat promuje przedsiębiorstwa i instytucje najefektywniej wykorzystujące w  swojej działalności biznesowej nowoczesne rozwiązania IT. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się blisko 100 firm i instytucji. Do finału zakwalifikowało się 19 firm. Nagrody przyznano w siedmiu kategoriach: Bankowość i finanse, Handel i usługi, Małe i średnie przedsiębiorstwa, Opieka zdrowotna, Przemysł, Sektor Publiczny i Sektor użyteczności publicznej.