2015-09-10

4 października odbędzie się już druga impreza biegowa w Rzeszowie w ramach tegorocznego cyklu PKO Rzeszów Biega. Tym razem uczestnicy będą mogli sprawdzić się na dystansie maratońskim oraz wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla Wiktorka”.

PKO Bank Polski wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, PKO Poznań Maraton, PKO Grand Prix Gdyni czy Warszawską Triadę Biegową. W 2015 roku Bank został sponsorem tytularnym cyklu trzech biegów „PKO Rzeszów Biega“. Pierwszy z nich – 8. PKO Półmaraton Rzeszowski – odbył się 12 kwietnia. Aż 422 zawodników pobiegło wtedy na rzecz półrocznej Julki, która urodziła się z poważną złożoną siniczną wadą serca. Podczas 3. PKO Maratonu Rzeszowskiego uczestnicy będą mogli przyłączyć się do akcji na rzecz 6-miesięcznego Wiktorka z Rzeszowa.

– W tym roku PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym całego cyklu PKO Rzeszów Biega. Za nami 8. PKO Półmaraton Rzeszowski, w którym wzięło udział ponad 1,2 tysiące biegaczy. Teraz czeka nas już niebawem maraton oraz listopadowy Bieg Niepodległości. To ważne wydarzenia sportowe dla naszego regionu. Zachęcam do kibicowania, a także do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Wiktorka – mówi Aleksander Puła, Dyrektor Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Lublinie.

3. PKO Maraton Rzeszowski wystartuje w niedzielę 4 października o godz. 9.30. Uczestnicy przebiegną ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wzdłuż Wisłoka. Trasa ma dwie jednakowe pętle, a start i meta będą się znajdować w Centrum Handlowym Millenium Hall przy ul. Kopisto 1.

W trakcie zawodów będzie można pomóc Wiktorowi, który urodził się z bardzo skomplikowaną wadą serca i cały czas walczy o życie. Jest podopiecznym Fundacji Cor Infantis. Zaangażowanie uczestników biegu w Rzeszowie zostanie przeliczone na pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca. Kartki „biegnę dla Wiktorka” będą do odebrania w biurze zawodów przy wydawaniu pakietów startowych. W akcji wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. Bank zorganizował 122 charytatywne akcje biegowe, w których uczestniczyło ok. 40 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,78 mln zł. W 2015 r. odbyło się już 35 takich akcji, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 540 tys. zł dla osób potrzebujących wsparcia, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Bank zaprasza także na PKO Bieg Charytatywny 19 września br. Bieg rozpocznie się o godz. 9.50 – jednocześnie na stadionach 12. miast w Polsce. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Rejestracji drużyn można jeszcze dokonywać na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl.

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w imprezie, mają możliwość pomocy dzieciom w regionie, w którym odbywa się bieg poprzez dokonywanie dobrowolnych wpłat na odpowiednie konto Fundacji PKO Banku Polskiego, podane na stronie biegu. Przelew powinien być zatytułowany „Darowizna na dożywianie dzieci“.

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

instagram.com/pkobiegajmyrazem