2017-07-24

W ramach kontynuacji upowszechniania usług e-administracji PKO Bank Polski we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR) udostępnił jedną z najpopularniejszych metod płatności internetowych w serwisach korzystających z systemu płatności Paybynet.

Oznacza to, że za pomocą metody Płacę z iPKO nasi klienci mogą płacić również za czynności urzędowe między innymi w serwisach jednostek administracji publicznej takich jak ePUAP, czy SEKAP. Listę wybranych e-urzędów, jak również sklepów internetowych obsługiwanych przez Paybynet znaleźć można tutaj.

Bank wprowadził w połowie marca br. nowy rodzaj płatności w urzędach i e-urzędach przelewem inicjowanym za pomocą kodu BLIK z aplikacji mobilnej IKO. Udostępnienie Płacę z iPKO jest kolejnym krokiem jaki PKO Bank Polski podejmuje w celu dostarczanie swoim klientom kolejnych udogodnień, uczestnicząc jednocześnie w budowaniu nowoczesnej i przyjaznej administracji.

PKO Bank Polski ściśle współpracuje z administracją rządową, upowszechniając usługi e-administracji będące ułatwieniem dla milionów obywateli i firm. Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych w urzędzie jest jednym z oczekiwań nowoczesnego społeczeństwa.