2016-07-28

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) to program edukacyjny skierowany do szkół podstawowych. Od ponad 50 lat Bank organizuje Konkurs dla SKO, w którym nagradza najlepsze placówki aktywnie angażujące się w działalność związaną m.in. z edukacją ekonomiczną, nauką ekologii czy też przedsiębiorczości.

W edycji 2015/2016 rywalizacji ponad pół tysiąca placówek z całej Polski przygotowało elektroniczną prezentację, w której zaprezentowało swoje całoroczne działania wpisujące się w idee programu. Regionalne Komisje Ocen wybrały 361 szkół, które zdobyły nagrody I, II i III stopnia (odpowiednio 3, 2 i 1 tys. zł).

Ponadto laureaci nagrody I stopnia zostali zakwalifikowani do etapu krajowego, w którym na 3 najlepsze placówki czekają nagrody o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł.

Dodatkową nagrodą jest Nagroda Internautów, która wynosi 10 tys. zł. O jej przyznaniu zadecyduje wynik głosowania za pośrednictwem specjalnej platformy, która zostanie uruchomiana 1 sierpnia 2016 r.

Wyniki konkursu