2013-06-12

Szanowni Państwo,

PKO Bank Polski przejmie od skandynawskiej grupy Nordea jej polskie spółki oferujące usługi bankowe, ubezpieczeniowe oraz leasingowo-faktoringowe. Wejście w życie podpisanej właśnie umowy uzależnione jest od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego oraz Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Decyzja dotychczasowego akcjonariusza Nordea Bank AB wynika ze zmiany jego strategii wobec polskiego rynku i nie wpłynie na poziom bezpieczeństwa zgromadzonych środków ani na realizację praw i obowiązków z tytułu zawartych umów z Klientami.

Planowana transakcja pozwoli istotnie zwiększyć sieć dystrybucji, rozszerzyć ofertę produktów i usług finansowych, w tym bankowości elektronicznej i płatności mobilnych oraz doskonalić jakość obsługi.

Ogłoszenie planowanego połączenia nie oznacza zmian w odniesieniu do zawartych umów, numerów rachunków czy zasad korzystania z produktów bankowych, w tym kart płatniczych i bankomatów.

Z myślą o Państwa zadowoleniu i komforcie na każdym etapie procesu połączenia będziemy informować o wszelkich istotnych kwestiach. Dołożymy wszelkich starań, aby zmiany odbywały się w sposób sprawny, harmonijny i przyjazny dla wszystkich Klientów.

PKO Bank Polski jest stabilną, bezpieczną i innowacyjną instytucją finansową z ponad 90-letnią tradycją, liderem sektora bankowego w kraju i liczącym się podmiotem w Europie Środkowo-Wschodniej. Zawarta transakcja jest ważnym elementem przyjętej w kwietniu tego roku nowej strategii Banku. W ostatnich latach wielokrotnie PKO Bank Polski udowodnił, że potrafi odpowiadać na potrzeby bardzo konkurencyjnego rynku i rosnące oczekiwania Klientów.

Nordea Bank Polska to nowoczesny bank uniwersalny. Do obsługiwanych przez Bank klientów należą zarówno osoby indywidualne, wiodące duże polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego, oraz firmy skandynawskie. Sieć obsługi klienta zlokalizowana jest w największych aglomeracjach miejskich. Ceniona na rynku i wielokrotnie nagradzana była oferta produktów hipotecznych, wysoki poziom satysfakcji Klientów oraz unikalne kompetencje w zakresie emisji obligacji.

Dziękujemy za dotychczas okazane zaufanie. Wierzymy, że wspólnie stworzymy dynamicznie rozwijający się bank oferujący nowoczesne produkty oraz jeszcze wyższą jakość usług na polskim rynku.

 

Cezary Banasiński
Przewodniczący Rady Nadzorczej
PKO Banku Polskiego

Zbigniew Jagiełło
Prezes Zarządu
PKO Banku Polskiego