2017-11-14

Od 14-go listopada 2017 r. Bank udostępnia możliwość zlecania przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir za pośrednictwem serwisu telefonicznego. Tym samym przelewy natychmiastowe stają się dostępne dla klientów indywidualnych jeszcze łatwiej.

Przelewy natychmiastowe uzupełniają ofertę przelewów standardowych i przelewów na telefon BLIK, ponieważ umożliwiają przelewanie pieniędzy – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok - w ciągu kilku sekund z banku do banku, niezależnie od sesji rozliczeniowych Elixir.

Przelewy natychmiastowe mogą być zlecane w:

  • Serwisie internetowym iPKO
  • Aplikacji mobilnej IKO
  • Oddziałach i agencjach
  • Serwisie telefonicznym  

Zlecenie przelewu natychmiastowego w serwisie internetowym iPKO czy aplikacji IKO jest łatwe – na formularzu przelewu standardowego należy wybrać przelew natychmiastowy, a następnie zaakceptować opłatę za ten typ przelewu. Aby zlecić przelew natychmiastowy – bank nadawcy i bank odbiorcy muszą być uczestnikami systemu Express Elixir oraz dostępne w momencie złożenia przelewu do realizacji (nie występują czasowe niedostępności wskazane na stronie internetowej http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/).

Więcej o przelewach natychmiastowych.

Komunikat Banku na temat realizacja zleceń płatniczych klientów dotyczących rozliczeń pieniężnych w obrocie krajowym w PKO Banku Polskim SA, w tym również przelewów natychmiastowych.